Венгер: Моуриньо да се учи от напрежението и да свиква

Венгер: Моуриньо да се учи от напрежението и да свиква

Много пъти през години Венгер е поставян под подобен натиск начело на "артилеристите", сега Моуриньо е на дузпата

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер не пропусна психовойната с наставника на Челси Жозе Моуриньо часове преди сблъсъка между отборите им във Висшата лига. Французинът заяви, че неговият португалски колега трябва да се научи да се справя с напрежението в клуб като Челси. От началото на шампионата в Англия "сините" от Лондон имат 4 точки от 5 мача, а Моуриньо постоянно е критикуван в последните седмици от медии и фенове. 

"Това са ситуации, които наистина са трудни. Въпреки това никой не го интересува дали има натиск върху теб или не. Важното е да подготвиш отбора си и да излезе в следващия мач максимално подготвен за победа. Моуриньо трябва да се учи от този натиск и да свиква с него. Уважавам всичко свързано с футбола, другите неща не ме засягат. Фокусирам се само върху това, защото хората идват на трибуните да гледат футбол, а това какво се случва в клуба никой не го вълнува, ако отборът ти бие. Това е причината да знам, че нашето крайно класиране зависи от резултатите, които ще постигнем в дерби мачовете", заяви Венгер.

Двубоят между Челси и Арсенал е утре от 14:45 часа.

Манчестър Юнайтед удари аутсайдера Уулвърхемптън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на последния в класирането Уулвърхемптън на „Молиню“.

Впечатляващ Милан обърна Топино от 0:2 като гост (ВИДЕО)

Милан постигна впечатляващ обрат и спечели с 3:2 срещу Торино като гост.

Норвегия обяви контроли с Нидерландия и Швейцария преди Световното

Норвегия ще играе приятелски мачове с Нидерландия и Швейцария през март по време на подготовката си за Световното първенство в Северна Америка.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.

Жребият е хвърлен: Вижте двойките за ФА КЪП

Жребият за третия кръг на най-стария футболен турнир в света – ФА Къп – бе изтеглен и донесе на феновете няколко интригуващи сблъсъка.

Пьотровски с първи гол след трансфера от Лудогорец (ВИДЕО)

Полският национал Якуб Пьотровски отбеляза първото си попадение с екипа на Удинезе, след като бе привлечен от Лудогорец. Това се случи при домакинското поражение с 1:2 срещу Дженоа в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Треньорът на ПСВ хвали Диего Симеоне

Диего Симеоне беше похвален от треньора на ПСВ Айндховен Петер Бош, докато Атлетико Мадрид засилва стремежа си към автоматично класиране за елиминационните фази на Шампионската лига.