Виктор Валдес напуска Барселона през лятото на 2014 година

Виктор Валдес напуска Барселона през лятото на 2014 година

Вратарят сам е решил да не подписва нов договор с каталунците

Виктор Валдес е решил да напусне Барселона след края на сезона, когато изтича договорът му с клуба. Спортният директор на каталунците Андони Субисарета  заяви, че на „Ноу Камп” уважават решението на вратаря да не подписва нов договор.

Субисарета казва, че в Барса дори не са имали шанса да предложат по-добри лични условия на 31-годишния Валдес. От отбора приканват феновете също да подкрепят решението на играча.

„Провеждахме първата среща за започване на преговорите за нов договор на Виктор. В началото на срещата ние изразихме желанието на клуба да удължим неговия договор, защото ние го считаме за вратар от световна класа”, казва Субисарета за клубната телевизия на Барселона.

„Но преди да направим каквото и да било предложение, неговият агент каза, че решението вече е взето и Виктор няма да остане след 30 юни 2014 година. Това е крайно решение. Трябва да уважаваме професионалните решения на един играч, който е прекарал 12 години в отбора. Молим Вас, феновете, да продължите да го подкрепяте както досега. Той си остава изцяло отдаден на екипа на Барселона до 30 юни 2014 година и ще защитава нашата врата. Междувременно, ние ще работим, за да видим каква ще е следващата ни стъпка”, казва Андони Субисарета. 
Арсенал ликува срещу Бърнли след “златен” корнер (ВИДЕО)

Кай Хаверц прати “артилеристите” на “финал” за титлата

Разследват Тюрам за обиден плакат срещу Милан

Провокациите, показани по време на празненствата за титлата на Интер, може да излязат скъпо на Маркюс Тюрам

Всичко е ясно: Гуардиола си тръгва от Манчестър Сити

Бенефисът за испанския специалист ще бъде срещу Астън Вила

Илия Груев с престижна награда в Англия

За мен е невероятна чест, призна халфът

Уеб признал грешката със зачетения гол на Куня

От съдийската асоциация на Англия (PGMOL) са признали, че е била допусната грешка със зачитането на гола на Матеус Куня, с който Манчестър Юнайтед поведе с 2:1 на Нотингам Форест във вчерашния двубой на "Олд Трафорд"

Рюдигер преподписва с Реал Мадрид за една година

Най-стабилният защитник на Реал Мадрид - Антонио Рюдигер, прие предложението за подновяване на договора си и следователно ще остане играч на "кралете" за още един сезон