3. Юве гази по пътя към полуфиналите за Купата на Италия (ВИДЕО)

Юве гази по пътя към полуфиналите за Купата на Италия (ВИДЕО)

Милик с първи хеттрик за „бианконерите“, Йълдъз пак вкара на Фрозиноне

Ювентус е последният участник в полуфиналите на тазгодишното издание на турнира за Купата на Италия.

„Бианконерите“ уредиха сблъсък с Лацио на разменено гостуване, след като разбиха с 4:0 гостуващия Фрозиноне.

Успехът бе пети поред за „Старата госпожа“ над опонента, а първи хеттрик в кариерата си за торинци реализира Аркадиуш Милик.

29-годишният поляк не бе вкарвал 3 гола от периода си в Марсилия, а в четвъртък вечер можеше да вкара и 4, но едното попадение бе отменено след намеса на VAR заради засада.

Другото попадение в срещата вкара 18-годишният Кенан Йълдъз. Любопитното е, че за родения в Германия национал на Турция попадението бе трето за Юве и второ срещу Фрозиноне.

Четвъртфиналът в Торино започна предпазливо, но домакините получиха дузпа още след първата си сериозна атака.

Фабио Мирети нахлу в наказателното поле и бе съборен от Лука Мацители, а реферът без колебание посочи бялата точка.

Зад топката застана Милик и хладнокръвно откри в 11-ата минута на мача – 1:0.

Ювентус бе близо до втори гол в 25-ата минута, когато първо шут на Мирети бе блокиран, а след това Костич стреля, но защитник изби пред голлинията.

Две минути по-късно Аркадиуш Милик отправи със страхотна тупалка, която срещна тялото на бранител.

В 38-ата минута домакините поведоха с 2:0, след като съвършено подаване на Маккени намери Милик зад гърба на  защитата на Фрозиноне.

Полякът овладя елегантно на гърди и отблизо трудно можеше да сбърка.

Второто полувреме започна със спасяване на стража на гостите Микеле Черофолини, който отрази изстрел на Маккени.

В 48-ата минута обаче падна трети гол във вратата на Фрозиноне след грешка при изнасянето на топката. Мануел Локатели отне топката пред наказателното поле и подаде към Милик, който отблизо се разписа за 3:0.

В 58-ата минута Милик вкара след удар на Мирети и рикошет, но системата VAR се намеси, за да покаже, че при изграждането на атаката е имало засада.

Все пак в 61-ата минута Кенан Йълдъз вкара за 4:0 след атрактивна странична ножица, засичайки центриране на Маккени.

До края Юве можеше да направи успеха си още по-категоричен, но все пак постигна изразителна победа и вече може да мисли в полуфиналите с Лацио през април.

Първият мач ще е на 3-ти в Рим, докато реваншът в Торино е насрочен за 24-и.

ЮВЕНТУС - ФРОЗИНОНЕ 4:0
1:0 Аркадиуш Милик (11, дузпа)
2:0 Аркадиуш Милик (38)
3:0 Аркадиуш Милик (48)
4:0 Кенан Йълдъз (61)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: 36. Перин, 3. Бремер, 4 Гати, 6. Данило, 22. Уеа, 16. Маккени, 5. Локатели, 20. Мирети, 11. Костич, 15. Йълдъз, 14. Милик;

ФРОЗИНОНЕ: 31. Черофолини, 5. Околи, 6. Романьоли, 47. Матеуш Лузуарди, 20. Лирола, 4. Брешанини, 36. Мацители, 16. Гаритано, 21. Харуи, 27. А. Ибрахимович, 9. Кайо Жорж.