Юве преследва титлата в първенството, финали в ШЛ и Купата на Италия

Юве преследва титлата в първенството, финали в ШЛ и Купата на Италия

Масимилиано Алегри се опитва да намери баланс в мачовете за първенството и в Шампионската лига

Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри е изправен пред трудната задача да жонглира между спечелването на шестата поредна титла в Серия "А" и опита за пробив в Шампионската лига. След победата над Каляри в неделя Ювентус води със 7 точки той обяви, че трябва да използва своите ресурси разумно и дозирано. Утре те играят като гости на Палермо, а в сряда подновяват битките в Шампионската лига с гостуване на Порто. Определено и историческото шесто поредно Скудето, и пробив в Шампионската лига е еднакъв приоритет.

 

"Нашите приоритети са шеста поредна шампионска титла, а също така да стигнем до финала и в турнира за Купата на Италия, и в Шампионската лига. Искаме три точки срещу Палермо в петък, заяви Алегри пред журналистите.



"Титлите идват когато печелиш тези мачове. Нашият подход трябва да бъде с атака от първата минута. При евентуална победа разликата пред вторите в класирането Рома ще се увеличи на 10 точки поне временно, но Алегри иска от футболистите си подобряване на нивото на футбола. "Най-важното нещо е да спечелим крайната победа, шестото Скудето. Искам ние да станем легенди с това. Но също така искаме да спечелим трофея със стил, амбициран е Алегри.



Hо треньорът има проблеми с организирането на най-добрия възможен състав, като в защитата ще липсват Джорджо Киелини и Андреа Бардзали, които със сигурност няма да играят срещу Палермо, а са под въпрос и за мача с Порто. Леонардо Бонучи е пред своя мач номер 300 с черно-бялата фланелка, а вероятно ще му партнира някой измежду Меди Бенатия и Даниеле Ругани. Клаудио Маркизио, който току що се върна след лечение на контузия, едва ли ще бъде рискуван срещу Палермо. Въпросителна пред Алегри е дали да рискува Сами Кедира в мачове на три фронта или да му спести някой мач.

Роналдо възкреси Португалия за обрат срещу Хърватия (ВИДЕО)

ВАР отмени гол на “ватрените” в 15-ата минута на добавеното време

Испания мина с класика през Австрия за 1/8-финал (ВИДЕО)

“Ла Фурия Роха” с първа победа от 16 години насам в елиминации на Мондиал

Нотингам се раздели с треньора си

Нотингам Форест официално обяви раздялата с Витор Перейра, който е бил информиран в много необичайно време за това, че е освободен.

Барселона покри изискванията за финансовия феърплей

Барселона отново покрива правилото 1:1 на финансовия феърплей в Ла Лига, съобщава "Mundo Deportivo"

Двама национали на Италия ще дават показания срещу Бастони

Футболистът на Интер Алесандро Бастони остава единственият играч, срещу когото официално се води разследване по случая с предполагаема връзка с непълнолетна проститутка

НА ЖИВО: Испания - Австрия 3:0 (ВИДЕО)

Следете мача от Мондиал 2026 на живо с нас тук