Юве срази Рома и остана в битката за Скудетото (ВИДЕО)

Рабио вкара победното попадение за домакините

Ювентус постигна нова минимална победа с 1:0. „Бианконерите“, водени от Макс Алегри, наложиха волята си и спечелиха три точки у дома срещу Рома в последния мач от 18-ия кръг на Серия А и последния мач изобщо през календарната 2023-а година в италианския шампионат.

Единственото попадение в срещата беше дело на Адриен Рабио. Много силен мач за торинци изигра Душан Влахович, който даде асистенцията.

След успеха Юве остава втори с 43 точки и продължава да преследва лидера Интер, който е с 45. Рома на Жозе Моуриньо заема седмата позиция с 28 точки.

В началото на мача и двата отбора имаха своите шансове за ранен гол. Първата много сериозна опасност за една от двете врати дойде в 4-тата минута, когато Браян Кристанте отправи силен удар. Получи се рикошет в тялото на Душан Влахович, след което топката срещна гредата.

В 12-ата минута сръбският национал си освободи пространство за изстрел и отправи такъв, но не улучи вратата на Руи Патрисио.

Към средата на първата част само феноменалната намеса на Джанлука Манчини запази резултатът непроменен. Защитникът на гостите успя да блокира много опасен удар на Влахович.

В 27-ата минута звездният нападател на Юве пробва зрелищен ножичен удар, но нямаше успех.

Влахович за Юве, докато Пауло Дибала беше човекът на римските „вълци“, създаващ най-сериозни неприятности за противниковата отбрана. Аржентинецът отправи страхотен шут с външен фалц, но на сантиметри покрай целта.

Малко преди почивката Еван Н'дика успя да избие пред голлинията силен удар на Филип Костич. Така резултатът след първите 45 минути се запази непроменен и развръзката остана за втората част.

Торинци успяха да поведат още в 47-ата минута. Очаквано Влахович беше в основата на гола, само че в ролята на асистент. Той изведе Адриен Рабио. Французинът избяга от засадата и реализира за 1:0.

Юве на Масимилиано Алегри се е доказал, че много трудно изпуска преднина, когато успее да изкове такава. Затова Жозе Моуриньо беше принуден да прави промени в своя състав. Чак в 71-вата минута те подействаха до някаква степен. Дибала отправи техничен удар. Войчех Шчесни обаче внимаваше и го отрази.

В 84-тата минута при бърза контраатака „бианконерите“ можеха да сложат точка на спора. Уестън Маккени получи на чиста позиция, но стреля в обсега на Патрисио и вратарят спаси.

Малко след това Федерико Киеза отбеляза, но попадението му моментално беше отменено заради очевидна засада.

До края Рома хвърли всички останали сили в търсене на изравняването. Шчесни се отчете с няколко рутинни спасявания и Юве се поздрави с трите точки.

За тима на Алегри предстои гостуване на Салернитана, докато римляните ще пробват да се върнат на победния път в домакинския двубой с Аталанта. Въпросните сблъсъци са на 7 януари.