Ювентус и Аталанта взеха по точка след бурно 3:3 (ВИДЕО)

Ювентус и Аталанта взеха по точка след бурно 3:3 (ВИДЕО)

И двата отбора могат да съжаляват, че не взеха пълния комплект от точки в Торино

Ювентус и Аталанта завършиха наравно 3:3 в дербито им от 19-ия кръг на италианското калчо. Това беше първият мач за бианконерите след наказанието им от 15 точки, но те не започнаха обратното изкачване към челните места по най-добрия начин.

В 4-а минута дойде първият удар, след като Аркадиуш Милик си освободи пространство и опита удар от границата на наказателното поле, но Хуан Мусо спаси безпроблемно. В последвалото нападание за Аталанта Адемола Люкман получи топката на удобна позиция и от малък ъгъл стреля с десния крак в близкия ъгъл на Войчех Шчесни, който не успя да реагира - 1:0 за Аталанта.

В 12-а минута Мануел Локатели опита удар от дистанция, който преми на сантиметри от напречната греда на Аталанта. Две минути по-късно Ахнел Ди Мария се промъкна с лекота през защитата на гостите и отправи изстрел от границата на наказателното поле, но опитът му в левия ъгъл бе спасен от Мусо.

В 24-а минута имаше претенции за дузпа от страна на футболистите на Ювентус, но съдията подмина ситуацията. Все пак, секунди след тога главният арбитър преразгледа ситуацията с ВАР и отсъди наказателен удар в полза на "Старата госпожа". С изпълнението се нагърби Анхел Ди Мария, който хладнокръвно изстреля топката в левия ъгъл на Хуан Мусо, който избра грешния ъгъл - 1:1.

Страхотна атака на "бианконерите" в 34-а минута бе осъществена, а Фаджоли центрира феноменално за Милик, който от въздуха намери топката и с чудесен изстрел не остави шансове на стража на Аталанта - 2:1 за Ювентус. В последната минута на редовното време за първата част Филип Костич получи добра топка на границата на наказателното поле и опита силен удар, но не бе точен и последва аут за Аталанта.

Не беше изминала и една минута от втората част, след като Адемола Люкман намери в наказателното поле Йоаким Меле, който остана очи в очи със Шчесни и с хладнокръвен завършек успя да го матира - 2:2. В 53-а минута Жереми Бога центрира и намери Люкман, който се измъкна много лесно от Алекс Сандро и точката на дузпата засече топката с глава, за да направи пълен обрат в полза на Аталанта - 3:2. Вратарят на Ювентус само изгледа топката и не успя да реагира.

В 69-а минута Данило изпълни страхотен пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле и изстрелът му бе много силен и плътен, като се озова в десния ъгъл на Хуан Мусо - 3:3. Капитанът на Аталанта Рафаел Толой направи чудесен самостоятелен пробив в 75-а минута, който завърши с изстрел, но Войчех Шчесни внимаваше и успя да спаси, избивайки встрани.

Четири минути след това гостите допуснаха груба грешка в защита, дело на Демирал, а Фабио Мирети получи на точката на дузпата и стреля веднага, но ударът му бе право в ръцете на Мусо.

Рубен Аморим: Лига Европа няма да спаси сезона на Манчестър Юнайтед

Това е най-слабата кампания на „червените дяволи“ в ерата на Висшата лига

Реднап се извини за неуместна шега спрямо Томас Тухел

Пенсионираният треньор призна вината си

Валдано с много тежки критики по адрес на Реал (Мадрид)

Бившият играч, треньор и директор на "кралете" редовно коментира събитията около клуба

В Испания: Анчелоти иска да остане в Реал (Мадрид)

Очевидно специалистът не иска все още да си тръгва

Японци разплакаха Роналдо и Ал Насър в азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Саудитският тим се провали

Постекоглу: Тотнъм не подценява предизвикателството в Лига Европа

"Бодьо/Глимт e много постоянен отбор в последните години"

Изненада! Марсилия ще търси нов треньор, Де Дзерби си тръгва

Той е получил страхотна оферта от саудитски клуб

ОФИЦИАЛНО: Рюдигер отнесе много тежко наказание заради своеволията си

Той бе наказан за цели шест мача

Барселона и Интер спряха дъха със зрелищно 3:3 (ВИДЕО)

Страхотно шоу в Каталуня, всичко ще се реши в Милано