Ювентус реши кой ще замени Макс Алегри

Ювентус реши кой ще замени Макс Алегри

Тиаго Мота е основният кандидат да пристигне в Торино

Ювентус вече е избрал заместника на Масимилиано Алегри, който да поеме отбора от новия сезон. Това е наставникът на Болоня Тиаго Мота, твърди "Фуут меркато". Бразилецът показва страхотна работа откакто застана начело на "рособлу" и това е накарало шефовете на "бианконерите" да се спрат именно на него.

Доскоро се смяташе, че бъдещето на Алегри е сигурно и той ще продължи да води отбора поне до 2025 година, когато изтича договорът му. Поредицата от лоши резултати и отпадането на тима от битката за Скудетото обаче е накарала шефовете да променят позицията си и в момента е доста по-вероятно Алегри да бъде заменен след края на сезона и да се търси нов наставник, който да поведе отбора в нова посока на развитие. За подобно нещо намекна и агентът на наставника Джовани Бранчини, който призна, че все още не е получил потвърждение от Ювентус дали клиентът му ще запази поста си.Спортният директор на торинци Кристиано Джунтоли отдавна е хвърлил око на Тиаго Мота. Той първо искаше да доведе бразилеца в Наполи за заместник на Лучано Спалети, а сега отново протяга ръце към него, но за нов наставник на Ювентус.

41-годишният Тиаго Мота има сравнително малък опит в треньорската професия до момента. Той започна кариерата си при юношите на Пари Сен Жермен, а след това води отборите на Дженоа и Специя. От 2022 година той е в Болоня. Именно тук си пролича неговият талант, като под негово ръководство "рособлу" са на 4-тото място във временното класиране в Серия "А" и са сериозен кандидат за участие в Шампионската лига догодина. Договорът му с клуба изтича в края на сезона и той едва ли ще преподпише, имайки предвид сериозния интерес от доста клубове към него.

Хари Магуайър не смята да напуска Манчестър Юнайтед

Преди края на календарната година

Кунде обяви: Целта пред Барселона е Шампионската лига

Да се спечели Шампионската лига не е "натрапчива идея, а нашата цел", заяви защитникът на Барселона Жюл Кунде, цитиран от АФП. Той направи това на пресконференцията, след като подписа нов договор с клуба до 2030.

Мениджърът на Челси не изключи раздяла с Нкунку и Джаксън

"Знаем, че нещо може да се случи преди затварянето на трансферния прозорец"

Халф на Байерн аут за няколко седмици

Том Бишоф претърпя операция от апендицит

Челси продава защитник на Виляреал

Ренато Вейга ще стане част от "жълтата подводница"

Компани: Мотивацията ни не е по-малка от миналата година

"Искаме да направим още една крачка, за да се подобрим", каза треньорът на Байерн

Официално: Лийдс привлече футболист от Милан

Ноа Окафор подписа с йоркшърци

Арсенал с трансферен удар по Тотнъм

"Артилеристите" посягат към Еберечи Езе

Треньорът на АЗ (Алкмаар) хвали Левски

Ние сме тук, за да вземем добър резултат преди реванша в Нидерландия