Ювентус си отмъсти на Лацио и взе аванс от 2:0 за Купата (ВИДЕО)

Торинци претърпяха поражение от лациалите само преди няколко дни

Ювентус спечели с 2:0 първия мач срещу Лацио от полуфиналите за Купата на Италия.

В 11-ата минута Матиас Весино закъсня и влезе остро в краката на Андреа Камбиазо. Нарушение категорично имаше и главният съдия Давиде Маса посочи бялата точка. Последва обаче намеса на ВАР. Оказа се, че има засада при подаването на Душан Влахович към Весино.

Пет минути преди почивката гостите бяха изключително близо до гола. Луис Алберто стреля с глава, но топката разтресе напречната греда.

В 50-ата минута Юве излезе напред в резултата. Камбиазо даде безупречен извеждащ пас. Киеза избяга зад защитата на Лацио и с кинжален удар порази целта за 1:0.

Час игра след началото много опасен шут на Мануел Локатели профуча покрай целта. По-добрата игра на „старата госпожа“ даде резултат в 64-тата минута, когато торинци вкараха втори гол. Уестън Маккени намери в наказателното поле Душан Влахович. Сръбският национал овладя, финтира защитник и с удар по земя отбеляза за 2:0.

До края мачът се доиграваше. Лацио опита да увеличи шансове си преди реванша, но футболистите на Масимилиано Алегри действаха максимално концентрирано и съхраниха аванса си. Вторият мач е в Рим на 23 април.