Ювентус започна преговори с Борусия (Дортмунд) за Карим Адейеми

Ювентус започна преговори с Борусия (Дортмунд) за Карим Адейеми

Сделката може да се случи скоро

Ювентус е започнал преговори с Борусия Дортмунд за трансфера на Карим Адейеми, съобщи италианското издание La Gazzetta dello Sport. В същото време „бианконерите“ са много близо да продадат аржентинския талант Матиас Суле в Лестър.

Ювентус ще получи около 30 милиона евро от Лестър за Матиас Суле, който през миналия сезон игра като преотстъпен във Фрозиноне, като може да използва парите, за  да финансирана другата сделка, към която се цели, а именно тази с Борусия Дортмунд за Карим Адейеми.

„Жълто-черните“ искат между 40 и 50 милиона евро, за да се разделят младия нападател, докато Ювентус възнамерява да предложи точно 30 милиона евро за Карим Адейеми. При провал на преговорите, Ювентус ще се насочи към Джейдън Санчо от Манчестър Юнайтед, според La Gazzetta dello Sport.

През миналия сезон Карим Адейеми изигра 34 мача за Борусия Дортмунд във всички турнири, в които вкара 5 гола. 22-годишният германец е преминал през юношеските формации на Байерн Мюнхен и Унтерхашинг, а през 2018 година прави трансфер на стойност 10 милиона евро в Залцубрг през 2019 година, който от своя страна го продава през 2022 за 30 милиона евро на Борусия Дортмунд.

Мхитарян за отменения гол: Ще нося спомена до края на живота си

Халфът на Интер Хенрих Мхитарян обявио, че ще носи завинаги в съзнанието си спомена за отменения си гол в първия полуфинал от Шампионската лига между Интер и Барселона, завършил при резултат 3:3.

Груев и Лийдс с победен парад

Илия Груев ще стане вторият български футболист, който ще дефилира с отбора си в открит автобус след успех в Англия. 

Индзаги: Представихме се страхотно срещу най-добрия отбор в света

Треньорът на Интере Симеоне Индзаги беше доволен от представянето на своя отбор срещу Барселона, но изрази и съжаление за отменения гол на Хенрих Мхитарян.

Флик: Финал преди финала

Ханзи Флик говори след равенството 3:3 на неговата Барселона в първия полуфинален мача срещу тима на Интер.

Рубен Аморим: Лига Европа няма да спаси сезона на Манчестър Юнайтед

Това е най-слабата кампания на „червените дяволи“ в ерата на Висшата лига

Реднап се извини за неуместна шега спрямо Томас Тухел

Пенсионираният треньор призна вината си

Валдано с много тежки критики по адрес на Реал (Мадрид)

Бившият играч, треньор и директор на "кралете" редовно коментира събитията около клуба

В Испания: Анчелоти иска да остане в Реал (Мадрид)

Очевидно специалистът не иска все още да си тръгва

Японци разплакаха Роналдо и Ал Насър в азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Саудитският тим се провали