Заместникът на Бензема смълча "Аноета" (ВИДЕО)

Борха Майорал блестеше, поведе Реал (Мадрид) към втора победа

Реал Мадрид спря серията на Реал (Сосиедад) от три победи като победи съперника като гост с 3:1.

Зинедин Зидан имаше кадрови проблеми в атака и трябваше да разчита на Борха Майорал, който в крайна сметка изигра изключително силен мач.

Реал Мадрид започна по-активно двубоя и в 19-та минута логично откри. Борха Майорал се отблагодари на доверието на Зидан с гол. Серхио Рамос опита да направи задна ножица, но вместо това се получи технична асистенция за нападателя - 1:0.

Сосиедад обаче отговори подобаващо. Кевин Родригес в 28-та минута реализира отблизо, но главната вина е на Кейлор Навас. Стражът на гостите можеше да се намеси много по-добре.

Мадридчани обаче върнаха аванса си в 36-та минута. Майорал контраатакува с топка в крака, втурвайки се напред. След това финтира защитник и опита да центрира към съотборник. Това принуди голмайсторът Родригес да отбележи отново - този път в собствената си врата.

Третият гол за отборът на Зидан беше дело на Гарет Бейл в 61-та минута. Иско му пусна прекрасен пас и уелсецът нямаше проблеми да надмяга защитник преди да прехвърли технично Геронимо Руйи.

Това беше втора победа от началото на сезона за мадридския гранд. Тимът събра актив от 8 точки и се изкачи на 4-та позиция. Сосиедад претърпя първа загуба след три поредни победи и е на 3-то място.