Жирона отнесе Севиля и не изпуска Реал от поглед (ВИДЕО)

Сензацията на Ла Лига продължава да изненадва всички

Отборът на Жирона продължи чудесното си представяне в Ла Лига, като отново е лидер след победата над Севиля с 5:1. Мачът започна чудесно за борещия се за оцеляване тим на Севиля, който поведе в резултата след 10 минути игра. Исак Ромеро си освободи пространство в наказателното поле и с хубав удар вкара топката в мрежата.

В 13-та минута обаче Довбик получи центриране отляво и с глава прокара топката зад голлинията. Серхио Рамос успя да я избие, но тя вече бе преминала с целия си обем и голът бе зачетен.

В 15-ата минута Довбик получи чудесен пас в наказателното поле и отбеляза втория си гол в мача, а третият падна в 19-ата минута. Тогава той шутира от границата на наказателното поле, а Марко Дмитрович нямаше шанс да стигне до топката.

В 37-ата минута домакините имаха шанс да вкарат и четвърти гол, но Порту пропиля чисто голово положение. В 56-ата минута все пак Жирона стигна до нов гол. Савио намери непокрития Виктор Циганков в наказателното поле и за него не бе трудно да се разпише.

Гостите можеха да върнат един гол в 59-ата минута. Джибрил Соу получи центриране в наказателното поле и стреля по трева, но Пауло Гасинга спаси.

В 89-ата минута Жирона вкара и пети гол. Гутиерес даде чудесен пас към Кристиан Стуани, който отбеляза петото попадение в срещата.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)