Жиру: Не знаехме какво да правим след първия гол на Наполи

Нападателят на Милан беше разочарован след равенството 2:2 в Неапол

Нападателят на Милан Оливие Жиру призна, че футболистите на тима "не са знае дали да атакуват или да се защитават" след първия гол на Наполи в дербито между двата тима в неделя вечер в италианската Серия А.

Гостуващият Милан поведе с 2:0 след две попадения на Жиру до 31-ата минута, но домакините от Неапол изравниха за 2:2 с голове през второто полувреме в 50-ата и 63-ата минути.

Оливие Жиру пък изглеждаше ядосан от решението на старши треньора на миланския гранд Стефано Пиоли да го замени в 81-ата минута и не скри раздразнението си в интервюто си пред DAZN след срещата, повтаряйки същото и пред клубната телевизия Milan TV.

"На почивката си казахме, че трябва да бъдем готови, защото те ще покажат различна игра през второто полувреме. Увереността им нарасна след като отбелязаха първия си гол, а ние не знаехме дали да атакуваме или да се защитаваме. Разочарован съм", заяви 37-годишният Жиру.

Милан няма победа в последните си три мача във всички турнири, губейки от Ювентус и Пари Сен Жермен, плюс равенството срещу Наполи. Тимът е трети във временното класиране в Серия А с 22 точки, на 3 от лидера Интер и на 1 точка от втория Ювентус след 10 кръга от първенството.