Стартът на глобалния Olympic Channel е на 21 август

Стартът на глобалния Olympic Channel е на 21 август

"Този проект е, за да вдъхнови следващите поколения,“ каза Томас Бах

Международният олимпийски комитет се похвали, че грандиозният проект за нов постоянен Олимпийски ТВ канал ще стане реалност на 21 август. Със закриването на Игрите в Рио ще бъде даден стартът на дигиталната платформа Olympic Channel, която ще може да се гледа „навсякъде, по всяко време и чрез всички мобилни устройства“. Новата телевизия тръгва с мотото „Където Игрите никога не свършват“…

 

Освен като апликация за мобилни телефони, каналът ще може да се стриймва чрез следния интернет адрес: olympicchannel.com. В допълнение феновете ще могат да следят неговото съдържание чрез най-популярните социалните мрежи Facebook, Instagram, Twitter and YouTube

 

„Олимпийският тв канал е ново начало, което вече ще свързва аудиторията с олимпийското движение по всяко време. Зрителите ще могат да гледат спорт, новини, истории за състезателите и подробности за нещата „зад сцената“. Този проект е, за да вдъхнови следващите поколения,“ каза при обявяването на новината Томас Бах, президент на МОК.

 

Olympic Channel ще е безплатна платформа и ще има в съдържанието си състезания на живо, оригинална продукция, новини и обзори през цялата година. Разработена за глобална аудитория, първоначално програмата ще се предлага само на английски език, с възможност за  video on demand, а съдържанието ще може да се гледа на мобилни устройства със субтитри на девет други езика.

 

„С този проект целим нещо много важно: да представим на всички Олимпизма 24 часа, 365 дни в годината,“ обяви Томас Бах.

 

Всеки ще може да следи чрез опции свой любим състезател, спорт, държава, споделянето в социалните медии ще бъде лесно и бързо. След като бъде стартиран,Olympic Channel ще се заработи в сътрудничество с Националните олимпийски комитети и притежателите на тв правата за олимпийските игри, за да може да се развият локални версии в отделните държави, които да представят съдържанието съобразно спецификата и предпочитанията на отделните нации.

 

Членовете на МОК одобриха идеята за създаване на олимпийски телевизионен канал през декември 2014 г. Тогава бе обявено, че Международната централа на комитета е готова да похарчи около 490 млн. евро за развитието на тв канала през следващите 7 години.

 

От МОК очакват, че след 2020 г. той ще може да се финансира самостоятелно, а по-късно ще започне да носи и приходи. Телевизионният канал ще позволи на МОК да стане част от "цифровия век" и "да говори на един и същ език с младите хора", прогнозираха експерти.