Ботас: Аз и Хамилтън ще се борим за титлата

Ботас: Аз и Хамилтън ще се борим за титлата

Финландецът изостават с пет точки от британеца след три кръга

 Пилотът на Мерцедес Валтери Ботас смята, че той и съотборникът му Люис Хамилтън ще се борят за титлата във Формула 1 през този сезон.

Съкратената заради пандемията от коронавирус кампания започна в началото на месеца, като Ботас спечели първото състезание в Австрия, а защитаващият титлата си и шесткратен световен първенец Хамилтън записа победи в следващите два старта в Австрия и в Унгария.

"Сезонът едва е започнал, а във Формула 1 никога не знаеш какво може да се случи. Но въпреки това, с оглед на представянето на отборите в първите състезания на различни писти, смятам, че за титлата ще се борим аз и Люис", заяви финландецът, който преследва първи шампионски трофей.

Хамилтън е лидер във временното класиране с 63 точки, следван от Ботас с 58. Третият Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" има 33 точки.

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“

Хамилтън няма търпение да кара за Ферари пред италианска публика

Люис Хамилтън призна, че е развълнуван да кара първото си състезание за Ферари в Италия, но каза, че концентрацията му остава същата, както за всеки друг уикенд

Очаква ли ни раздяла между Кристиан Хорнър и Ред Бул?

Шефът забърка серия от скандали около отбора

Пиастри ще гони постижение на Сена на “Имола”

Австралиецът води в шампионата при пилотите

Шумахер: Норис трябва да се научи как да изпреварва

Ландо Норис трябва да се научи как да атакува и да изпреварва Макс Верстапен, ако иска да стане световен шампион

Шеф във Формула 1 напусна

Оливър Оукс подаде оставка като шеф на отбора на Алпин