Двоен удар за Ферари на "Спа", окупира първа редица

Двоен удар за Ферари на "Спа", окупира първа редица

Полпозишън за Льоклер, Хамилтън и Ботас ще потеглят трети и четвърти в Гран при на Белгия

Доминацията на Ферари продължи и в квалификацията за Гран При на Белгия. Шарл Льоклер и Себастиан Фетел постигнаха двойна победа, оставяйки зад себе си двамата пилоти на основния конкурент Мерцедес – Люис Хамилтън и Валтери Ботас.

 
21-годишният монегаск беше наистина под пара на „Спа”, където оглави листата с времената във всеки три етапа от квалификацията. Финалният му резултат – 1:42,519 минути – стана факт в неговия финален опит. Резултатът можеше да бъде дори по-добър, ако Льоклер не беше блокирал предна дясна гума няколко завоя преди края на бързата обиколката.
 
Фетел не успя изобщо да се доближи до своя съотборник, финиширайки на 748 хилядни зад него. В този диапазон беше изоставането на Хамилтън (+0,763 секунди), докато Ботас отиде на почти 9 десети от секундата.
 
В топ 5 място намери и Макс Ферстапен, който, за разлика от новия си съотборник Александър Албън, се добра до Q3.
 
Карлос Сайнц се завръща в Макларън?

Пилотът на Уилямс Карлос Сайнц може да се върне в Макларън, прогнозира испанският вестник Marca

Формула 1 пак реши да променя правилата

Шефовете на Формула 1 се споразумяха да направят промени в спорните правила за двигателите за следващия сезон, предаде ДПА

Формула 1 може да проведе отменените кръгове в Близкия Изток

Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) активно обсъждат добавянето на нови дати в тазгодишния календар, след като стартовете за Гран При на Бахрейн и Саудитска Арабия, предвидени за април, бяха отменени заради войната в Близкия изток

Sky Sports остава дом на Формула 1 до 2034 година

Нов 5-годишен договор между двете страни

Хамилтън се закани, че промена начина си на каране

Пилотът на Ферари Люис Хамилтън заяви, че планира да промени подхода си към управлението на болида за следващия кръг от сезона във Формула 1 след разочароващото Гран при на Маями през миналата седмица

Наказаха Льоклер и Верстапен след Гран При на Маями

Шарл Льоклер получи 20-секундно наказание и падна до осмото място в Гран При на Маями във Формула 1