Ферари избра матово оцветяване за по-бърз болид

Ферари избра матово оцветяване за по-бърз болид

Цветът намалява теглото на колата

Решението на Ферари да премине към матова цветова схема на болида си тази година се основава на чисто технически причини.
 
Новият шеф на Скудерия Матиа Биното обясни, че ходът е направен, за да се намали теглото на автомобила, а оттам - да стане и по-бърз.
 
"Причината не е естетическа, а напълно техническа. Елиминирайки бляскавия елемент, спестяваме няколкостотин грама, което може и да не звучи много, но когато искаш да достигнеш лимита, това може да окаже ефект", коментира Биното.
 
Всъщност Ред Бул също избраха матово оцветяване още през 2016-а по същите причини.
 
Биното допълни, че всеки елемент на колата е бил променен, въпреки че автомобилът е само подобрение на миналогодишния концепт.

 

Верстапен и Тото Волф с тайна среща в Италия

Макс Верстапен и Тото Волф са провели тайна среща в Италия днес, твърдят слуховете в средите на Формула 1

Хорнър иска Ред Бул да му плати 50 милиона долара

Адвокатите на Кристиан Хорнър вече преговарят с Ред Бул за обезщетението, което той трябва да получи, след като беше освободен от постовете, които заемаше

Кристиан Хорнер се разплакал при раздялата с Ред Бул

Кристиан Хорнер е напусна отбора от Формула 1 Ред Бул със сълзи на очите, докато се е сбогувал с отбора вчера с прощална реч

Босът на Мерцедес позволи на отбора да преговаря с Макс Верстапен

Продължават да се носят слухове, че настоящият шампион във Формула 1 Макс Ферстапен вероятно ще напусне „Ред Бул“ в края на сезона, въпреки че договорът му е до 2028 година, според La Gazzetta dello Sport

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис