"Ферари": Оставането на Фетел зависи само от него

"Ферари": Оставането на Фетел зависи само от него

Германецът все още отказва да се ангажира с подновяването на контракта си

Оставането на Себастиан Фетел във "Ферари" и през следващия сезон зависи само от него. Това заяви директорът на "черните кончета" Серджо Маркионе след Гран при на Австрия.



"Мисля, че съм го казал достатъчно ясно, но ако той иска да остане, това зависи само от него. Ние сме готови да му подновим договора", заяви Маркионе.



Германецът все още отказва да се ангажира с подновяването на контракта си, който изтича в края на сезона, тъй като има желание да се фокусира върху спечелването на пета световна титла и първа с "Ферари". След Гран при на Австрия той направи нова крачка към постигането на целта, откъсвайки се на 20 точки пред втория Люис Хамилтън с "Мерцедес".



До този момент през сезон Фетел има 3 победи в 9 състезания, като успехите му можеше да бъдат и 4, ако неделното Гран при на Австрия бе само с обиколка по-дълго. Германецът до последно преследва Валтери Ботас с "Мерцедес", но в крайна сметка остана на едва 0.6 секунди зад финландеца.

Верстапен и Тото Волф с тайна среща в Италия

Макс Верстапен и Тото Волф са провели тайна среща в Италия днес, твърдят слуховете в средите на Формула 1

Хорнър иска Ред Бул да му плати 50 милиона долара

Адвокатите на Кристиан Хорнър вече преговарят с Ред Бул за обезщетението, което той трябва да получи, след като беше освободен от постовете, които заемаше

Кристиан Хорнер се разплакал при раздялата с Ред Бул

Кристиан Хорнер е напусна отбора от Формула 1 Ред Бул със сълзи на очите, докато се е сбогувал с отбора вчера с прощална реч

Босът на Мерцедес позволи на отбора да преговаря с Макс Верстапен

Продължават да се носят слухове, че настоящият шампион във Формула 1 Макс Ферстапен вероятно ще напусне „Ред Бул“ в края на сезона, въпреки че договорът му е до 2028 година, според La Gazzetta dello Sport

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис