Ферари ще кара с италиански флаг в Индия

Ферари ще кара с италиански флаг в Индия

Автомобилите на Ферари ще носят флага на италианските военноморски сили по време на състезанието за Гран при на Индия, за да окажат подкрепа при вземането на решение относно двама задържани граждани

Автомобилите на Ферари ще носят флага на италианските военноморски сили по време на състезанието за Гран при на Индия, за да окажат подкрепа при вземането на решение относно двама задържани граждани.

Италианските моряци бяха арестувани през месец февруари, когато стреляха по двама рибари с подозрения, че са "пирати". Те са били част от охраната на товарен кораб, който по същото време е преминавал през международни води. Мнението на индийците обаче не е такова и те твърдят, че корабът е бил на тяхна територия.

От Ферари добавиха, че флагът ще бъде поставен и от двете страни на болидите. Този ход е подкрепен от италианския външен министър Джулио Терци, който написа в Туитър, че това "показва подкрепата на цялата страна". 

Верстапен: Колата е много чувствителна

Макс Верстапен призна, че е останал изненадан от малкия пасив, с който завърши днешната квалификация преди надпреварата за Гран При на Барселона

Леклер след катастрофата: Срам ме е от себе си

Шарл Леклер заяви след катастрофата си в квалификацията преди Гран При на Барселона, че го е срам от себе си, тъй като този инцидент удължи неговата трудна серия във Формула 1

Хамилтън предрече битка в състезанието в ГП на Барселона

7-кратният световен шампион тръгва втори между двамата пилоти на Мерцедес

Формула 1: Ръсел тръгва първи в ГП на Каталуня (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес затвърди добрия си уикенд с победа в квалификацията

Никола Цолов с подиум в Барселона (ВИДЕО)

Цолов направи забележително начало на състезанието и завърши трети

Формула 1: Ръсел над всички в последната тренировка преди ГП на Каталуня

Джордж Ръсел от Мерцедес постави най-добро време в последната свободна тренировка преди Гран при на Каталуня от Формула 1.