Фернандо Алонсо вече е подписал с Рено

Фернандо Алонсо вече е подписал с Рено

Завръщането на двукратния световен шампион във Формула 1 е все по-възможно

 Добре информираните за ставащото в Рено френски журналисти от Ото Ебдо твърдят, че сделката между Фернандо Алонсо и екипа е била подписана в Лозана, Швейцария.

Споразумението обаче не се обявявало официално заради утрешното заседание на борда. На него ще бъдат обявени приоритетите на компанията и взети важни решения за излизане от кризата. Възможно е и още по-голямо забавяне поради политически и стратегически причини, но испанецът приел предложението и плана на Рено за 2021 и 2022 г.

През юли 2021 година Алонсо ще навърши 40 години и завръщането му в спорта би се случило на възрастта, на която го направи и Михаел Шумахер, когато се присъедини към Мерцедес след три години пауза.

Германецът не постигна успех, но помогна при изграждането на шампионския екип и според французите ролята на Алонсо може и да е подобна. Той спечели и двете си титли с тима и винаги е имал отлични отношения с хората в Енстън. Техническият екип сега се ръководи от един от най-близките му инженери – Пат Фрай.

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания

Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Директорът на отбора на Ред Бул от Формула 1 Кристиан Хорнер заяви, че Макс Верстапен възнамерява да остане в тима и за следващата година, въпреки спекулациите за преминаване в Мерцедес,

Ландо Норис най-бърз във втората свободна тренировка на „Силвърстоун“

Пилотът на Макларън бе над всички преди Гран При на Великобритания във Формула 1

Никола Цолов тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Българинът спечели квалификациите за Гран При на Великобритания