Фетел: Не знам какво да кажа, това е един от най-щастливите дни в живота ми

Фетел: Не знам какво да кажа, това е един от най-щастливите дни в живота ми

Себастиан Фетел спечели четвърта поредна световна титла от Формула 1, след като завърши на първо място в Гран при на Индия. Германският пилот на "Ред Бул" записа 36-а победа в кариерата си в най-престижната автомобилна надпревара.

Себастиан Фетел спечели четвърта поредна световна титла от Формула 1, след като завърши на първо място в Гран при на Индия. Германският пилот на "Ред Бул" записа 36-а победа в кариерата си в най-престижната автомобилна надпревара.
 
"Как се чувствам? Невероятно! Не знам какво да кажа. Това е един от най-щастливите дни в живота ми", заяви Фетел по време на церемонията по награждаването.
 
Германецът се изравни с легендите Хуан Мануел Фанджо, Ален Прост и Михаел Шумахер с четири титли от Формула 1.
 
26-годишният Фетел е най-младият пилот с четири трофея. Шумахер стигна до този брой титли едва на 32 години, докато Прост беше на 32, а Фанджо - на 45.
 
"Да се присъединя към пилоти като Прост, Фанджо и Михаел е невероятно. Болидът беше феноменален днес, феноменален през целия сезон и за да бъда честен не можех да искам повече" добави Фетел.
 

"Беше труден сезон определено. Много трудно за мен лично да получават освирквания след няколко победи, въпреки че не си направил нищо лошо. За да се преодолее това, трябва да се даде правилния отговор на пистата. Горд съм от постигнатото", каза още пилотът на "Ред Бул". 

Кратка визитка

име: Себастиан Фетел
отбор: Ред Бул Рейсинг
стартов номер: 1
рождена дата и място: 3 юли 1987 година, Хепенхайм (Германия)
семейство: баща Норберт и майка Хайке, има две сестри и един брат
семейно положение: ерген, приятелка Хана
местожителство: Елингхаузен (Швейцария)
отбори: БМВ-Заубер (2007), Торо Росо (2007-2008), Ред Бул (от 2009 насам)
първо състезание: 17 юни 2007, Гран при на САЩ
първа победа: 14 септември 2008, Гран при на Италия
стартове: 117
победи: 36
подиуми: 59
пол-позишън: 43
точки: 1376

В Барселона: Цолов с 12-о време в последния ден на предсезонните тестове на Формула 2

Сезонът във Формула 2 започва в уикенда 6-8 март в Мелбърн

Кими Антонели с най-доро време във втория ден от тестовете в Бахрейн

Преди старта на сезона във Формула 1

Верстапен няма да загуби интерес към Формула 1, категоричен е ръководител в отбора на Ред Бул

Сезонът започва в Австралия на 8 март

Ръсел над всички при новите тестове в Бахрейн

Пилотът на Мерцедес, Джордж Ръсел, оглави класирането и зададе темпото в края на първия ден от втория официален предсезонен тест във Формула 1 за 2026 година

Никола Цолов с отлично представяне в  предсезонната подготовка на Формула 2

Българинът Никола Цолов записа четвърто време на сутрешната сесия от предсезонната подготовка на Формула 2 в Барселона.

Барселона остава в календара на Ф1 поне до 2032 година

Тазгодишното състезание на 14 юни