Формула 1 се завърна! Рикардо най-бърз в първата тренировка

Формула 1 се завърна! Рикардо най-бърз в първата тренировка

Вижте подробности

Дениъл Рикардо с Ред Бул оглави класирането в края на първата свободна тренировка за новия сезон във Формула 1, който стартира с надпреварата за Гран При на Бахрейн.

Австралиецът записа 1:32.869 с меките гуми на Пирели в средната фаза на първия час за подготовка на „Сахир“. Така той победи с 0.032 секунди Ландо Норис от Макларън, който направи своята най-добра обиколка няколко минути преди пилота на Рейсинг Булс, отново с меките смеси за този уикенда (С3).

Съотборникът на Норис Оскар Пиастри оформи тройката с пасив от 0.244 от своя сънародник Рикардо, а вторият пилот на Рейсинг Булс Юки Цунода се нареди четвърти, на 0.314 зад водача. Двамата също използваха меките гуми в най-бързите си обиколки, които дойдоха в минутите, в които Рикардо и Норис направиха най-добрите си турове.

В топ 5 в края на първата тренировка на „Сахир“ влезе още Фернандо Алонсо, който изостана с 0.324 от Рикардо. Испанецът обаче използва средно твърдите смеси в рекордната си обиколка, която дойде в заключителните минути на сесията. Макс Верстапен, Джордж Ръсел, Шарл Леклер, Люис Хамилтън и Валтери Ботас допълниха топ 10, като от тях единствено Ботас използва меките гуми. Всички останали заложиха на малко по-твърдите смеси и техните времена бяха записани още в първите 15 минути на тренировката.

Деня на мъртвите - фестивалът, превръщащ Мексико в атракция

Мексико отново се превръща в световна атракция идния уикенд, когато на пистата “Ерманос Родригес” в столицата Мексико Сити ще се проведе тазгодишното издание на Гран при от Формула 1.

Мастърклас на Верстапен в Остин събра още повече тримата в битката за титлата (ВИДЕО)

Макс Верстапен с Ред Бул взе наглед лесна победа в Гран При на САЩ, като успя да поведе от самото начало и не допусна изненада до края

Остин остава в календара на Формула 1 поне още 9 години

Формула 1 обяви днес новия договор на Гран При на САЩ, като състезанието остава на пистата COTA до Остин поне до края на 2034 година

Ландо Норис с най-бързо време в САЩ (ВИДЕО)

Нико Хулкенберг втори на тренировката

ОФИЦИАЛНО: Мерцедес обяви новия договор на Ръсел

Британецът Джордж Ръсел и италианецът Кими Антонели ще бъдат пилотското дуо на Мерцедес и през следващия сезон във Формула 1, съобщават от отбора

Хамилтън иска промяна от ръководството на Ферари

Седемкратният шампион във Формула 1 е недоволен от работата на Матео Тонинали

Напрежението между Пиастри и Макларън остава

Екип, представляващ интересите на Оскар Пиастри, воден от мениджъра му Марк Уебър се е срещнал с шефовете на Макларън в опит да успокоят напрежението между двете страни след Сингапур

Пиастри може да подкара болид на Ферари

Пилотът се състезава за Макларън от 2023 г.

Верстапен е имал много проблеми в Сингапур

Макс Верстапен успя да се пребори за второто място в Гран При на Сингапур, като не позволи на Ландо Норис да го атакува, а още в началото стана ясно, че няма темпо да гони лидера Джордж Ръсел, който беше начело от старта до финала