Хамилтън: Беше скучно

Хамилтън: Беше скучно

Повредата в болида на Даниел Рикардо повлия на темпото на всички останали пилоти

Люис Хамилтън запази лидерството във временното класиране при пилотите, но преднината му пред втория Себастиан Фетел намаля до 14 точки.

 

Повредата в болида на Даниел Рикардо повлия на темпото на всички останали пилоти и съответно принуди конкурентите му да изкарат състезанието само с едно спиране, за да запазят позициите си. Хамилтън влезе най-рано за смяна и съответно пръв започна да се оплаква от гумите си. На практика той нямаше избор освен да ги пази и да закара болида до финала без да има шансове да атакува второто място, заето от Фетел.

 
"Големи поздравления за Ред Бул и за Даниел, свършиха страхотна работа този уикенд и бяха най-бързи през цялото време" каза Хамилтън.
 
"Щеше да е по-добре да сме втори. Направих всичко, което можах. Май беше най-безинтересното състезание до момента".
Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис