Хамилтън: Извадих късмет с вятъра

Хамилтън: Извадих късмет с вятъра

"Не е лесно да спечелиш на тази писта"

Голямата звезда на Мерцедес Люис Хамилтън беше много щастлив, след като днес спечели квалификацията за неделната Гран При на Франция, осми кръг от сезон 2019 във Формула 1. Британецът призна, че е извадил късмет и точно в последните два завоя на финалната квалификационна обиколка вятърът се е обърнал и му е помогнал да подобри времето си.

Така Люис се пребори на полпозишъна със съотборника си в Мерцедес Валтери Ботас, който остана втори. Трети на пистата "Пол Рикар" утре ще стартира пилотът на Ферари Шарл Леклер.

"Не е лесна задача да спечелиш полпозишън на тази писта. Много бързо се променят условията и както си бърз след малко изпускаш някое спиране и обиколката ти не става за нищо. В същото време Валтери беше много бърз от началото на уикенда и трябва да съм много щастлив, че стартирам пред него", коментира след квалификацията Хамилтън.

"Може би в последните два завоя ми провървя, след като вятърът се обърна и с малко ми помогна да подобря времето си в последната обиколка. Щастлив съм от отборната работа, която свършихме, и отново бяхме наградени с първа редица за болидите на Мерцедес", завърши радостен британецът.

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис