Хамилтън отново е най-добрият пилот във Формула 1

Хамилтън отново е най-добрият пилот във Формула 1

За четвърти пореден път президентите на отборите посочиха британеца за №1

Президентите на отборите във Формула 1 определиха Люис Хамилтън за най-добрия пилот за четвърта поредна година, докато неговият съотборник Валтери Ботас остана едва десети в анкетата.

След допитването, проведено от motorsport.com, британският пилот на "Мерцедес" беше с 233 точки от възможни 250, а Макс Ферстапен от "Ред Бул" завърши със 143. Вицешампионът Себастиан Фетел от "Ферари" пък остана едва трети.

Анкетата на motorsport.com отсъжда точки по схемата на Формула 1, но при всеки вариант е изненадващо десетото място на Ботас, който спечели три състезания през тази година. Пред него с цели пет места се класира Естебан Окон от "Форс Индия".

Любопитно е също така, че Ботас беше девети през 2016-а година, когато караше за "Уилямс".

Във Формула 1 почетоха Ники Лауда

На днешния ден преди 6 години почина легендарният австрийски пилот Ники Лауда, който има три световни титли във Формула 1 и до последно работи като неизпълнителен директор в тима на Мерцедес

Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола

Лекция на Верстапен му донесе триумф на Имола (ВИДЕО)

Световният шампион победи двата пилота на Макларън за трети пореден успех в Емилия-Романя

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“

Хамилтън няма търпение да кара за Ферари пред италианска публика

Люис Хамилтън призна, че е развълнуван да кара първото си състезание за Ферари в Италия, но каза, че концентрацията му остава същата, както за всеки друг уикенд