Хамилтън с най-добро време и във втората тренировка в Испания

Хамилтън с най-добро време и във втората тренировка в Испания

Фетел пропусна сесията заради проблеми в болида

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън беше най-бърз и във втората свободна тренировка преди Гран при на Испания.

Британецът записа време от 1:25.524, а зад него с едва 0.449 секунди по-бавен бе съотборникът му Нико Розберг. Трети се нареди Даниел Рикардо с Ред Бул, а 4-ти и 5-ти останаха пилотите на Ферари, съответно Фернандо Алонсо и Кими Райконен.

Световният шампион Себастиан Фетел пък пропусна тренировката заради проблеми в болида. Не е сигурно дали германецът ще може да участва в утрешната квалификация на пистата край Барселона.

Формула 1: Естебан Окон тръгва последен в Баку

Френският пилот на "Хаас" беше дисквалифициран от квалификациите

Верстапен тръгва първи в Азербайджан

Световният шампион с "Ред Бул" спечели квалификацията

Азербайджан в календара на Формула 1 до 2030 година

Гран При на Азербайджан ще остане в календара до 2030 година, съобщи Формула 1 в изявление в събота преди тазгодишното състезание в Баку.

Ландо Норис спечели последната тренировка преди Гран при на Азербайджан

Ландо Норис беше най-бърз в последната тренировка за Гран При на Азербайджан, старт от световния шампионат във Формула 1.

Фернандо Алонсо: Ако колата е добра, следващият сезон ще ми е последен

„Всичко зависи от това как ще се чувствам догодина – физически и психически“

Хамилтън над всички във втората тренировка преди ГП на Азербайджан

Втори остана неговият съотборник Шарл Льоклер

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя