И ФОРМУЛА 1 СЕ ЗАВРЪЩА! Първият старт е на 5 юли

И ФОРМУЛА 1 СЕ ЗАВРЪЩА! Първият старт е на 5 юли

Правителството на Австрия окончателно даде "зелена светлина"

Сезонът във Формула 1 ще започне на 5 юли с Гран при на Австрия, потвърди днес правителството на страната. Състезанията от най-престижната автомобилна надпревара трябваше да стартират още през март, но първите десет старта от календара бяха отложени или отменени заради пандемията от COVID-19.

 
Ръководството на Формула 1 ще се опита да навакса изгубеното време през втората половина на годината, като за целта в Австрия ще се проведат два старта в рамките на два поредни уикенда (4-5 и 11-12 юли). “Двете състезания на писта “Спилберг” ще бъдат проведени през зрители по трибуните”, уточни днес здравният министър на Австрия. Той допълни, че стартовете са получили зелена светлина от правителството, след като организаторите от Формула 1 са представили “пълен и професионален план” за мерки за предотвратяване на разпространението на COVID-19.
 
В края на миналия месец босът на Формула 1 Чейс Кери разкри подробности около плана за провеждането на сезона. “Нашата цел е старт на сезона в Европа и състезания там през юли, август и септември, като първото ще бъде Гран при на Австрия на 3-5 юли. През септември, октомври и ноември ще има състезания в Евразия, Азия и двете Америки, а сезонът ще завърши през декември с Бахрейн и Абу Даби. Общо сезонът ще има между 15 и 18 старта”, коментира Кери.
Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис