Инфарктна ситуация за Ботас на последната тренировка

Инфарктна ситуация за Ботас на последната тренировка

Финландецът се завъртя в чакъла, прекъсват заниманието

Пилотът на Мерцедес Валтери Ботас стана причина за краткото прекъсване на третата свободна тренировка преди квалификацията за Гран При на Испания. Финландския състезател загуби контрол над колата си и се завъртя на трасето, след което спря в чакъла точно до завой №5.
 
Макар по колата да нямаше видими щети, тя нямаше как да се върне на трасето на собствен ход, а позицията ѝ застрашаваше безопасността на останалите състезатели. Това доведе до червени флагове и прибиране на всички коли в бокса, докато автомобилът не бе преместен.
 
Часовникът не беше спрян и така всички – с изключение на Ботас, който се прибра пеша, загубиха около 6 минути преди заниманието да бъде подновено.
 
Квалификацията за Гран При на Испания е днес от 16,00 часа и ще бъде предавана пряко по DIEMA SPORT. Самото състезание е в неделя, 12 май, от 16,10 часа, като отново ще бъде излъчено по DIEMA SPORT.

 

Хорнър иска Ред Бул да му плати 50 милиона долара

Адвокатите на Кристиан Хорнър вече преговарят с Ред Бул за обезщетението, което той трябва да получи, след като беше освободен от постовете, които заемаше

Кристиан Хорнер се разплакал при раздялата с Ред Бул

Кристиан Хорнер е напусна отбора от Формула 1 Ред Бул със сълзи на очите, докато се е сбогувал с отбора вчера с прощална реч

Босът на Мерцедес позволи на отбора да преговаря с Макс Верстапен

Продължават да се носят слухове, че настоящият шампион във Формула 1 Макс Ферстапен вероятно ще напусне „Ред Бул“ в края на сезона, въпреки че договорът му е до 2028 година, според La Gazzetta dello Sport

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания