Кими Райконен пропуска последните два старта за сезона във Формула 1

Кими Райконен пропуска последните два старта за сезона във Формула 1

Пилотът на отбора от Формула 1 на „Лотус” Кими Райконен ще пропусне последните два старта за сезона в Съединените щати и Бразилия, съобщава Turun Sanomat

Пилотът на отбора от Формула 1 на „Лотус” Кими Райконен ще пропусне последните два старта за сезона в Съединените щати и Бразилия, съобщава Turun Sanomat.

Пилотът ще се подложи следващият четвъртък на операция на гърба. Интервенцията ще бъде извършена в Залцбург, Австрия.  
Заради контузията участието му в старта в Сингапур до последно бе под въпрос, а след състезанието в Абу Даби травмата се е усложнила.

Мениджърът на Райконен Стив Робертсън заяви, че състезателят се е посъветвал с няколко специалисти, като всички са му препоръчали операция. Агентът добави, че финландецът е разочарован, че трябва по такъв начин да приключи работата си за ”Лотус”.

Пилотът ще се състезава от следващия сезон за отбора на „Ферари”.

Очаква се в последните два старта за сезона в тима на ”Лотус” Райконен да бъде заменен от Давид Валсеки.

Гасли: Има прекалено много негативност във Формула 1

Пилотът на Алпин Пиер Гасли критикува цялата негативност, която се оформи около новите правила, които бяха въведени във Формула 1 в началото на годината

Никола Цолов и Формула 2 пред дебют в Гран при на Канада

Писта “Жил Вилньов” е все по-реална алтернатива за шампионата на българина

Верстапен намекна за отказване: Струва ли си, след като не се наслаждавам?

Четирикратният шампион от Формула 1 Макс Верстапен обмисля бъдещето си в най-популярния моторен спорт след поредното разочароващо състезание този сезон

Спешна среща във Формула 1 след катастрофата на Беърман

FIA потвърди, че през април ще се проведат срещи, за да се обсъдят новите правила във Формула 1

Макс Верстапен пред напускане на Формула 1?

4-кратният световен шампион сподели, че вече не изпитва наслада от спорта

Антонели продължава да пише история във Формула 1

Той преодоля слабия си старт и загубата на пет позиции в началото, за да триумфира пистата „Сузука“.