Льоклер след третото място: Това беше максимумът

Льоклер след третото място: Това беше максимумът
Източник: БГНЕС

Пилотът на Ферари - Шарл Льоклер, остана много доволен от третото си място в Гран при на Саудитска Арабия

Монегаскът направи равносметка на представянето си, като откровено призна трудностите в квалификационното темпо и коментира ключови моменти от състезанието, включително комуникацията със своя инженер и изненадващото си класиране на подиума.

„Да, съжаляваме, нещата са така - в квалификацията сме малко по-бавни. Не успяваме да измъкнем всичко, на което е способна колата. Аз бях доста недоволен от обиколката, но днес бях много доволен от състезанието. Взехме максимум на това, което вече е възможно. Гордея се с това, което направихме. Сега просто трябва да продължим да работим по колата, за да можем да се борим с пилотите пред нас“, заяви Льоклер след състезанието, който коментира и разменените реплики със своя състезателен инженер по време на надпреварата.

„Да, той беше много спокоен. Много, много спокоен по радиото. При мен беше малко по-напрегнато в колата, но ние имаме много добра връзка, много добри отношения. Мисля, че това се вижда на пистата, че резултатите идват и съм много щастлив от този резултат“.

„Да, да, определено, това беше максимумът. Честно казано, не очаквах да завърша на трето място. Това състезание беше за да се защитавам срещу колите зад мен. Но съм доволен от това трето място“.

„Трябва да продължим да натискаме, да продължим да работим на максимум. Надявам се, че идват още подобрения и трябва да подобрим колата, но благодаря за всичко, което постигнахме днес“, завърши монегаскът.

Пиастри спечели квалификацията за Гран При на Катар

Джордж Ръсел и Ландо Норис останаха зад австралиеца

Верстапен: С болида на Макларън вече да съм шампион

Макс покачи напрежението върху Ландо Норис

Никола Цолов завърши 7-и в квалификацията във Формула 2 (ВИДЕО)

Отлично каране на “българския лъв” в дебюта му в този шампионат

Оскар Пиастри отказва да помогне на съотборника си Ландо Норис за титлата във Ф1

Пилотът на Макларън - Оскар Пиастри, отказва да помогне на съотборника си Ландо Норис да спечели титлата във Формула 1.

Люис Хамилтън не съжалява, че се е присъединил към Ферари

Седемкратният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън не съжалява, че се е присъединил към отбора на Ферари, съобщи агенция „Ройтерс“.

Оптимизъм в Макларън след дисквалификацията

В отборния шампион във Формула 1 Макларън са уверени, че претендентите за титлата при пилотите Ландо Норис и Оскар Пиастри ще бъдат напълно готови за последните две състезания от сезона в Катар и Абу Даби, въпреки дисквалификацията им в Лас Вегас.

Ейдриън Нюи става шеф на Астън Мартин от 2026 г.

Този ход представлява драматична промяна и е резултат от разногласия в екипа

Норис: Целта остава същата - победа

Лидерът в класирането във Формула 1 Ландо Норис заяви, че ще се бори за победата в Гран При на Катар този уикенд, както и че в подхода към състезателния уикенд няма промяна, въпреки че загуби сериозна част от аванса си

Президентът на ФИА в пламенна защита на Гран при на Катар

“Гран при на Катар е повече от състезание”, коментира Бин Сулайем