Мерцедес изкушава Фетел

Мерцедес изкушава Фетел

Германският гигант иска да оформи изцяло “национален тим

Най-силният отбор във “Формула 1” тази година - “Мерцедес”, прави опит да отмъкне Себастиан Фетел от “Ред Бул”. Според информация на немското сп. “Шпортбилд” смяната на местата в автомобилите ще настъпи след края на сезона, когато изтичат договорите на германския пилот с “Ред Бул” и на Люис Хамилтън с “Мерцедес”.

Германският гигант иска да оформи изцяло “национален тим” - немска кола и немски състезатели. Затова Фетел е гласен за съотборник на лидера в генералното класиране в момента Нико Розберг. За целта “Мерцедес” е отправил към Себастиан “неприлично предложение” по отношение размера на заплащането, твърди Хелмут Мирко, моторен съветник към “Ред Бул”.

Шампионът от последните 4 г. не е доволен от сегашната ситуация в отбора си, защото автомобилът не е конкурентен на “Мерцедес”. Фетел обаче винаги е бил лоялен към тима в критични ситуации. 

Формула 1: Естебан Окон тръгва последен в Баку

Френският пилот на "Хаас" беше дисквалифициран от квалификациите

Верстапен тръгва първи в Азербайджан

Световният шампион с "Ред Бул" спечели квалификацията

Азербайджан в календара на Формула 1 до 2030 година

Гран При на Азербайджан ще остане в календара до 2030 година, съобщи Формула 1 в изявление в събота преди тазгодишното състезание в Баку.

Ландо Норис спечели последната тренировка преди Гран при на Азербайджан

Ландо Норис беше най-бърз в последната тренировка за Гран При на Азербайджан, старт от световния шампионат във Формула 1.

Фернандо Алонсо: Ако колата е добра, следващият сезон ще ми е последен

„Всичко зависи от това как ще се чувствам догодина – физически и психически“

Хамилтън над всички във втората тренировка преди ГП на Азербайджан

Втори остана неговият съотборник Шарл Льоклер

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя