Намаляват на 10 отборите във Формула 1

Намаляват на 10 отборите във Формула 1

Във Формула 1 трябва да участват 10 отбора, а "Ферари" задължително да е един от тях. Това обяви притежателят на търговските права на спорта Бърни Екълстън

Във Формула 1 трябва да участват 10 отбора, а "Ферари" задължително да е един от тях. Това обяви притежателят на търговските права на спорта Бърни Екълстън.

От началото на сезон 2010 стартовата решетка набъбна на 12 отбора, след като се присъединиха "Лотус" ("сега "Катерам"), "Върджин" (сега "Маруся") и "Испания" (сега HRT). Последният тим обаче няма да участва в шампионата догодина, тъй като не можа да намери купувач преди изтичане на срока за записване и плащане на таксите.

Екълстън обяви, че испанският отбор хич няма да му липсва. "Предпочитам да има 10 отбора. Никога не съм искал 12", каза той пред агенция "Ройтерс". "Просто с 10 е по-лесно, както за промоутърите, така и логистично погледнато. Трябва да имаме 10 отбора, стига, разбира се, "Ферари" да е един от тях", завърши британецът. 

Цолов с първи полпозишън във Формула 3

Никола Цолов спечели първия си полпозишън в шампионата на Формула 3, след като триумфира в квалификацията на пистата в Монако.

Верстапен за новото правило в Монако: Ще стане пълна лудница

Световният шампион не смята, че нововъведението ще помогне на състезанието

Шефът на Ферари: Стига сте ме питали за Хамилтън

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън стартира 12-ти на „Имола“ и завърши 4-ти

Във Формула 1 почетоха Ники Лауда

На днешния ден преди 6 години почина легендарният австрийски пилот Ники Лауда, който има три световни титли във Формула 1 и до последно работи като неизпълнителен директор в тима на Мерцедес

Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола

Лекция на Верстапен му донесе триумф на Имола (ВИДЕО)

Световният шампион победи двата пилота на Макларън за трети пореден успех в Емилия-Романя

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя