Най-голямото Ферари от лего блокчета пристигна в България (СНИМКИ)

Най-голямото Ферари от лего блокчета пристигна в България (СНИМКИ)

Феновете на марката в София, Бургас, Пловдив и Варна ще имат възможност да се качат в болида

С представянето на уникалния болид от Формула 1 Ferrari 150° Italia, сглобен от блокчета LEGO, днес в София беше дадено началото на Shell Grand Tour. От 27 юни до 14 юли 2013 г. в четири български града ще бъде представена най-голямата фигура от блокчета LEGO в България.

Моделът на Ferrari 150° Italia е точно копие на състезателния автомобил на Фелипе Маса и Фернандо Алонсо от 2011 г. За направата му са използвани повече от 200 000 блокчета LEGO.  
 
Почитателите на автомобилния спорт, иновациите и на забавните игри с LEGO от София, Бургас, Пловдив и Варна също ще могат да влязат в ролята на пилот от Формула 1 и да се снимат на мястото на пилота в спортния болид. Моделът ще бъде изложен в София на 27 и 28 юни пред НДК, на 29 юни край езерото „Ариана“, и на 9, 10 и 11 юли в търговски комплекс Shell Изток (бул. „Цариградско шосе“, срещу The Mall).

Представянето в Бургас ще бъде на 2 и 3 юли на площад „Тройката“, в Пловдив на 6 и 7 юли на площад „Централен“ и във Варна на 13 и 14 юли пред Grand Mall.
Доминацията на Леклер в Монако продължава

След като беше най-бърз и в двете петъчни тренировки преди домашната си Гран При на Монако Шарл Леклер даде най-доброто време и в последния час за подготовка преди квалификацията в Княжеството

Хамилтън: Оскар Пиастри върви по пътя към шампионска титла

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън коментира представянето на Оскар Пиастри от началото на сезон 2025

Верстапен се оплака от трафика в Монако

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен обобщи резултатите от двете петъчни тренировки за Гран При на Монако

Цолов с първи полпозишън във Формула 3

Никола Цолов спечели първия си полпозишън в шампионата на Формула 3, след като триумфира в квалификацията на пистата в Монако.

Верстапен за новото правило в Монако: Ще стане пълна лудница

Световният шампион не смята, че нововъведението ще помогне на състезанието

Шефът на Ферари: Стига сте ме питали за Хамилтън

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън стартира 12-ти на „Имола“ и завърши 4-ти

Във Формула 1 почетоха Ники Лауда

На днешния ден преди 6 години почина легендарният австрийски пилот Ники Лауда, който има три световни титли във Формула 1 и до последно работи като неизпълнителен директор в тима на Мерцедес

Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола