Невероятно: Хамилтън подобри рекорда на Шумахер

Невероятно: Хамилтън подобри рекорда на Шумахер

Голям провал за Ферари в квалификацията на "Монца"

Люис Хамилтън надмина Михаел Шумахер, след като постигна 69-та си пол позиция в квалификация от Формула 1. Британецът и германецът бяха с изравнени постижения преди квалификацията за Голямата награда на Италия.
 
Последната фаза от квалификацията се забави с над 3 часа заради огромното количество дъжд, което се изсипа над "Монца". В крайна сметка организаторите бяха търпеливи и дочакаха удобен момент и началото беше дадено.
 
Хамилтън завърши с най-добро време - 1.35:554 минути. Най-изненадващото в сесията бе, че пилотите на Ферари се провалиха. Кими Райконен ще стартира 7-ми, а неговият съотборник Себастиан Фетел осми.
 
Пилотите на Ред Бул могат да са много доволни. Макс Верстапен ще стартира втори след изоставане от над секунда. Трети ще "излита" съотборникът му Даниел Рикардо.
 
"Надявам се, че ще има нормално състезание утре. Ще ни е трудно да се ориентираме с температурите. Иронията е, че зад нас е Ред Бул, а не Ферари. Нямах усещане, че правя добра обиколка, но се получи такава", заяви щастливият Люис Хамилтън след оформянето на стартовата решетка.

 

Човекът, който опроверга информацията за Цолов във Формула 1 обяви тестове с болид от Формула 1

Българинът все по-близо до мечтата

Тото Волф не разбира как Ферари правят толкова подобрения

След уикенд, в който Ферари представи нова спецификация на двигателя си, Тото Волф открито се запита как Скудерията успява да харчи толкова много и да остане в рамките на тавана на бюджета във Формула 1

Верстапен: С оглед обстоятелствата е екстремно позитивно представянето ни

“Много добро състезание за нас”

Безкомпромисен Ръсел отнесе конкуренцията в Австрия (ВИДЕО)

Джордж Ръсел спечели състезанието във Формула 1 на пистата "Ред Бул Ринг" в Австрия

Верстапен обясни защо катастрофира в квалификацията

Катастрофата на Макс Верстапен в последната част на квалификацията за Гран При на Австрия се оказа ключов момент от битката за полпозишъна, но нидерландецът не участва в нея

Ръсел спечели квалификацията в Австрия след драма в последните секунди (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес записа най-доброто време, въпреки жълти знамена на пистата