Нико Розберг спечели първия старт за сезона във Формула 1

Нико Розберг спечели първия старт за сезона във Формула 1

Шампионът Фетел, Люис Хамилтън и Маса не завършиха в Мелбърн, дебютант се класира трети

Нико Розберг триумфира в първия старт от сезона във Формула 1 - Гран при на Австралия.

Пилотът на Мерцедес остави след себе си в Мелбърн Даниел Рикардо (Ред Бул), а трети завърши Кевин Магнусен с Макларън, за когото това бе дебют в най-престижната автомобилна надпревара.

Следват Дженсън Бътън (Макларън), Фернандо Алонсо (Ферари), Валтери Ботас (Уилямс), Нико Хюлкенберг (Форс Индия) и Жан-Ерик Верн (Торо Росо).

Така, за първи път от месец юли миналата година насам, световният шампион Себастиан Фетел не спечели старт от тази надпревара. Германецът отпадна в шестата обиколка на състезанието, след като получи повреда в двигателя още в загряващата обиколка.



На пистата "Албърт парк" не финишираха още Люис Хамилтън (Мерцедес) и Фелипе Маса (Ферари).

Британецът се отказа в третата обиколка, също заради проблеми с новия двигател V6 турбо на Мерцедес, а още в самото начало на надпреварата Камуи Кобаяши катастрофира и блъсна Фелипе Маса.

Формула 1: Естебан Окон тръгва последен в Баку

Френският пилот на "Хаас" беше дисквалифициран от квалификациите

Верстапен тръгва първи в Азербайджан

Световният шампион с "Ред Бул" спечели квалификацията

Азербайджан в календара на Формула 1 до 2030 година

Гран При на Азербайджан ще остане в календара до 2030 година, съобщи Формула 1 в изявление в събота преди тазгодишното състезание в Баку.

Ландо Норис спечели последната тренировка преди Гран при на Азербайджан

Ландо Норис беше най-бърз в последната тренировка за Гран При на Азербайджан, старт от световния шампионат във Формула 1.

Фернандо Алонсо: Ако колата е добра, следващият сезон ще ми е последен

„Всичко зависи от това как ще се чувствам догодина – физически и психически“

Хамилтън над всички във втората тренировка преди ГП на Азербайджан

Втори остана неговият съотборник Шарл Льоклер

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя