Никола Цолов и Формула 2 пред дебют в Гран при на Канада

Никола Цолов и Формула 2 пред дебют в Гран при на Канада

Писта “Жил Вилньов” е все по-реална алтернатива за шампионата на българина

Броени дни, след като стана ясно, че шефовете на Формула 2 преговарят с организаторите на Гран При на Маями, за да продължи сезонът им Щатите, сега се разбра за нов вариант – Монреал да е следващата спирка за Формула 2 и Формула 3.

Сезонът във Формула 2 и Формула 3 претърпя сериозни промени, след като паднаха състезателните уикенди в Бахрейн и Саудитска Арабия. Почти веднага започна търсенето на алтернативи на двете състезания в Близкия изток и тази седмица се появи достоверна информация за Маями.

Според crash.net, в Монреал има реален шанс да видим следващия кръг на Формула 2, като другата подгряваща серия ще е Формула 1 Академи, където ще дебютира новият състезателен формат с 3 надпревари, също като във Формула 4.

Както за Маями, така и за Монреал важи ограничението, че вече са ангажирани достатъчно подгряващи шампионати – основно национални надпревари – от Карера Къп до по-малките формули.

Предполага се, че във Формула 2 правят сериозни опити, за да възстановят оригиналния календар от 14 кръга, което означава, че след Маями или Монреал, ще се търси още една възможност за състезателен уикенд. Според източници от шампионата, този кръг също ще е извън Европа. В момента, в календара на Формула 1 състезанието на „Зандвоорт“ е единственото, което не е подкрепено от Формула 2, но пък там ще се проведат два кръга от Суперкупата на Порше.

„Работим по различни варианти относно календарите на Формула 2 и Формула 3 – заяви говорител на Формула 2. – Както вече заявихме, в момента, в който има яснота, ще съобщим как ще продължи сезонът ни.“

Времето не е на страната на Формула 2 и Формула 3, а ако Маями и Монреал са сериозни варианти, то това трябва да бъде потвърдено съвсем скоро, тъй като състезанията там са на 1-3 май и на 22-24 май. А отборите от двата шампионата трябва да организират пътуването си до Северна Америка, както на техниката и колите, така и на екипите.

Никола Цолов с трето време в тренировката преди ГП на Канада във Формула 2

В Монреал българският пилот на Кампос Рейсинг демонстрира много добра скорост

Бътън призова Хамилтън да не се отказва от Формула 1

Дженсън Бътън подкрепи решението на Люис Хамилтън да отложи решението си за оттегляне от Формула 1 с още една година и да продължи да се състезава

Карлос Сайнц се завръща в Макларън?

Пилотът на Уилямс Карлос Сайнц може да се върне в Макларън, прогнозира испанският вестник Marca

Формула 1 пак реши да променя правилата

Шефовете на Формула 1 се споразумяха да направят промени в спорните правила за двигателите за следващия сезон, предаде ДПА

Формула 1 може да проведе отменените кръгове в Близкия Изток

Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) активно обсъждат добавянето на нови дати в тазгодишния календар, след като стартовете за Гран При на Бахрейн и Саудитска Арабия, предвидени за април, бяха отменени заради войната в Близкия изток

Sky Sports остава дом на Формула 1 до 2034 година

Нов 5-годишен договор между двете страни