Норис спечели квалификацията в спринта

Норис спечели квалификацията в спринта

Втори остана Джордж Ръсел

Ландо Норис с Макларън спечели квалификацията за спринта преди Гран При на Катар. Състезанието е 23-ти и предпоследен кръг от сезона.

Норис записа най-бърза обиколка за 1:21.012 минути. Втори остана Джордж Ръсел от Мерцедес на 0.063 секунди зад съперника си. Трети ще започне другият Макларън на Оскар Пиастри, спрял часовника на 0.159 след Норис.

На четвърто и пето място завършиха двамата пилоти на Ферари – Шарл Льоклер и Карлос Сайнс. Третата редица се допълва от световния шампион Макс Верстапен, каращ за Ред Бул.

Челната десетка допълват Люис Хамилтън, Пиер Гасли, Нико Хюлкенберг и Лиъм Лоусън.

Спринтовата надпревара в Лусаил ще е утре в 16:00 часа. След нея ще има и квалификация (20:00) за същинското състезание, което е в неделя от 18:00 часа наше време.

Фернандо Алонсо намекна за оттегляне от Формула 1

„Вероятно това ще бъде последното ми състезание в Барселона“, каза испанският пилот

Японец ще кара за Ред Бул в първата тренировка в Барселона

Отборът на Ред Бул обяви, че Аюму Иваса ще вземе участие в първата свободна тренировка преди предстоящата този уикенд Гран При на Барселона във Формула 1

Бащата на Кими Антонели: Пътят е дълъг

Андреа Кими Антонели записа вчера пета поредна победа в хода на сезон 2026 във Формула 1 и вече има аванс от 66 точки пред Люис Хамилтън в битката за титлата

Люис Хамилтън обеща, че ще преследва Кими Антонели до края на сезона във Формула 1

Британският пилот на "Ферари" Люис Хамилтън предупреди Кими Антонели, че е готов да го „преследва до края на годината“, след като се превърна в най-близкия съперник на италианския тийнейджър за титлата във Формула 1.

Антонели: Беше много забавен ден

Кими Антонели спечели Гран при на Монако, шести кръг от шампионата във Формула 1

Безкомпромисен Антонели победи в Монако за пети пореден успех (ВИДЕО)

Гран при на Монако предложи едно от най-драматичните, напрегнати и тактически непредвидими състезания от началото на сезона във Формула 1