Нова драма беляза състезанието на "Спа"

Даниел Рикардо с „Ред Бул” взе предимство от инцидент във втората обиколка между съперниците в „Мерцедес” Люис Хамилтън и Нико Розберг, за да спечели трето състезание този сезон

Даниел Рикардо с „Ред Бул” взе предимство от инцидент във втората обиколка между съперниците в „Мерцедес” Люис Хамилтън и Нико Розберг, за да спечели трето състезание този сезон на пистата „Спа”. Очакванията към състезанието в Белгия бяха за поредна битка между тръгналия от първата позиция Розберг и Хамилтън, но това приключи, когато Розберг закачи колело на своя съотборник, опитвайки агресивно изпреварване. В резултат на спукването на гумата, Хамилтън отпадна от надпреварата.

Хамилтън успя да стигне от бокса, но в крайна сметка така и не успя да завърши състезанието. Розберг пък се пребори за второто място и по този начин увеличи преднината си на върха на класирането на 19 точки. На подиума се качи и финландецът Валтери Ботас, а на четвърто място завърши неговият сънародник Кими Райконен.

Въпреки че трябваше да смени носа и използва стратегия с три спирания в бокса, Розберг успя да се върне на пистата и да диша във врата на Рикардо до самия край, но австралиецът удържа победата.

Валтери Ботас изпревари колегата си Кими Райконен в заключителните обиколки, за да завърши трети след поредно добро състезание. Себастиан Фетел се нареди пети след увлекателна битка с Кевин Магнусен, Дженсън Бътън и Фернандо Алонсо.

Нико Розберг увеличи преднината си на върха в генералното класиране и вече има 220 точки, а Хамилтън е втори със 191 точки. Рикардо е трети със 156 точки.