ОФИЦИАЛНО: ФИА отмени старта от Формула 1 в Китай

ОФИЦИАЛНО: ФИА отмени старта от Формула 1 в Китай

Причината е разпространението на коронавируса

ФИА официално обяви, че отлага Гран при на Китай във Формула 1 заради разпространението на коронавируса. Събитието, насрочено за 19 април, може да се проведе в бъдеще, „ако бъдат намерени алтернативни дати и условията се подобрят“, се казва в изявлението.

Официално изявление на ФИА:

„С оглед на непрекъснатото разпространение на новия коронавирус и след продължаващите дискусии с Федерацията по моторните спортове и мотоциклетизъм на Китайската народна република и Шанхайската спортна администрация, организаторът на Гран при на Китай, Джъс Спортс Груп, официално поиска Гран при на Китай Формула 1 2020 да бъде отложен.

ФИА, заедно с Формула 1, решиха съвместно да приемат това официално искане от организатора и да отложат Гран при на Формула 1 за 2020 година в Шанхай, което първоначално бе насрочено за 19 април.

В резултат на продължаващите грижи за здравето и Световната здравна организация обяви коронавируса като глобална епидемия, ФИА и Формула 1 предприеха тези мерки, за да гарантира здравето и безопасността на участниците в надпреварата и феновете, което е наша основна грижа.

ФИА и Формула 1 продължават да работят в тясно сътрудничество с екипите на организаторите на надпреварата и местните власти, за да наблюдават ситуацията и нейното развитие. Всички страни ще отделят достатъчно време, за да проучат възможността за възможните алтернативни дати за Гран при и неговото провеждане по-късно през годината, ако ситуацията се подобри.

Шанхай отдавна е важна част от календара на Формула 1. Общността на ФИА се надява състезанието в Китай да се проведе възможно най-скоро и пожелава на страната най-доброто в този труден момент.“

Босът на Мерцедес позволи на отбора да преговаря с Макс Верстапен

Продължават да се носят слухове, че настоящият шампион във Формула 1 Макс Ферстапен вероятно ще напусне „Ред Бул“ в края на сезона, въпреки че договорът му е до 2028 година, според La Gazzetta dello Sport

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания

Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Директорът на отбора на Ред Бул от Формула 1 Кристиан Хорнер заяви, че Макс Верстапен възнамерява да остане в тима и за следващата година, въпреки спекулациите за преминаване в Мерцедес,

Ландо Норис най-бърз във втората свободна тренировка на „Силвърстоун“

Пилотът на Макларън бе над всички преди Гран При на Великобритания във Формула 1