Осми полпозишън за Фетел през сезона

Осми полпозишън за Фетел през сезона

Световният шампион и съотборникът му Марк Уебър окупираха първата редица преди Гран при на САЩ

Болидите на Ред Бул ще стартират от първа редица в утрешния старт за Голямата награда на САЩ, кръг от световния шампионат във Формула 1.
Световният шампион Себастиан Фетел спечели полпозишън, като даде най-добро време в квалификациите - 1:36,338 минута. Втори остана неговият съотборник - Марк Уебър с 1:36,441.

Фетел ще стартира от първа позиция за осми път този сезон. 26-годишният германец вече си осигури четвърта поредна шампионска титла във Формула 1.

Първата позиция за утрешния старт дава отлична възможност на Фетел да постигне осма поредна победа, с което да подобри рекорда на Михаел Шумахер във Формула 1.

На втора редица в утрешното състезание ще застанат Ромен Грожан (Франция) с Лотус и Нико Хюлкенберг (Германия) със Заубер.

Стартова решетка за Гран при на САЩ:
1. Себастиан Фетел (Германия) Ред Бул 1:36,338 минута
2. Maрк Уебър (Австралия) Ред Бул 1:36,441
3. Ромен Грожан (Франция) Лотус 1:37,155
4. Нико Хюлкенберг (Германия) Заубер 1:37,296
5. Люис Хамилтън (Англия) Мерцедес 1:37,345
6. Фернандо Алонсо (Испания) Ферари 1:37,376
7. Серхио Перес (Мексико) Mакларън 1:37,472
8. Хейки Ковалайнен (Финландия Кетъръм 1:37,715
По примера на Хамилтън: Строл също с наказание за утре

Второ поредно наказание за канадеца

Хамилтън с наказание заради инцидента с Верстапен

Люис ще стартира 7-и в Гран при на Монако

Доминацията на Леклер в Монако продължава

След като беше най-бърз и в двете петъчни тренировки преди домашната си Гран При на Монако Шарл Леклер даде най-доброто време и в последния час за подготовка преди квалификацията в Княжеството

Хамилтън: Оскар Пиастри върви по пътя към шампионска титла

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън коментира представянето на Оскар Пиастри от началото на сезон 2025

Верстапен се оплака от трафика в Монако

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен обобщи резултатите от двете петъчни тренировки за Гран При на Монако

Цолов с първи полпозишън във Формула 3

Никола Цолов спечели първия си полпозишън в шампионата на Формула 3, след като триумфира в квалификацията на пистата в Монако.

Верстапен за новото правило в Монако: Ще стане пълна лудница

Световният шампион не смята, че нововъведението ще помогне на състезанието

Шефът на Ферари: Стига сте ме питали за Хамилтън

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън стартира 12-ти на „Имола“ и завърши 4-ти

Във Формула 1 почетоха Ники Лауда

На днешния ден преди 6 години почина легендарният австрийски пилот Ники Лауда, който има три световни титли във Формула 1 и до последно работи като неизпълнителен директор в тима на Мерцедес