Пълен провал за Ферари в Сингапур, Хамилтън ликува

Британецът дърпа на Фетел в генералното класиране

Надпреварата на Гран При на Сингапур във Формула 1 се оказа катастрофална за Ферари.

Двамата пилоти на Скудерията - Себастиан Фетел и Кими Райконен, отпаднаха на старта след сблъсък преди първия завой. Те влязоха в него заедно с Макс Верстапен (Ред Бул) и се стигна до катастрофален сблъсък, който лиши и тримата от по-нататъчно участие. Проблемът се оказа това, че Кими стартира добре и се опита да изпревари холандеца. Същевременно обаче Фетел притисна Верстапен и факторите доведоха до катастрофата.

Победата взе Люис Хамилтън, който се възползва от обстоятелствата и се размина от сблъсъци в хода на състезанието. Втори се нареди Даниел Рикардо (Ред Бул), който сътвори много добър уикенд в Сингапур. Трети финишира Валтери Ботас.

Фернандо Алонсо отпадна от състезанието в 9-та обиколка след проблем с болида, който беше породен в по-ранните сблъсъци. Колата за сигурност на няколко пъти трябваше да влиза на пистата и във втората половина на надпреварата тя заличи 12 секунди преднина на победителя.

Люис Хамилтън дръпна с 28 точки на Себастиан Фетел в генералното класиране. Ботас се доближи на 23 точки до германеца.