Президентът на Ферари: Сезонът не е загубен

Президентът на Ферари: Сезонът не е загубен

След последното отпадане Себастиан вече изостава от лидера Люис Хамилтън от Мерцедес на 59 точки

 Президентът на Ферари Серджо Маркионе отказва да се предаде и още вярва, че титлата във Формула 1 може да бъде спечелена от лидера на Скудерия Себастиан Фетел.


След поредното фиаско за отбора, този път в Гран При на Япония, където Фетел отпадна заради дефектирала запалителна свещ в двигателя, Маркионе заяви, че сезонът за Ферари не е загубен и все още всичко може да се случи до финала на шампионата.

 
След последното отпадане Себастиан вече изостава от лидера Люис Хамилтън от Мерцедес на 59 точки, четири кръга до финала. 
 
 
"Сезонът за Ферари все още не е загубен. Все още всичко може да се случи. Никой в отбора не се е предал и ще се борим до финала. Няма да говоря за лош късмет, понеже не вярвам в това.


В момента най-важното нещо е да не губим вярата в собствените си възможности, които ни доведоха толкова напред в битката за титлата. Доволен съм от свършеното от отбора до този момент и вярвам, че можем да стопим преднината на Мерцедес до финала", оптимист е Серджо Маркионе.
 
 
"Истина е, че може би сме пренебрегнали работата на качествения контрол в отбора. Причината е, че в последните години нямахме толкова проблеми с този въпрос, но в последните три състезания се видя, че точно когато не очакваш повредите, те връхлитат. Вече има промени в този отдел и проблемът е решен", завърши италианецът.
Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис