Ръсел над всички в дъждовна последна тренировка в Азербайджан

Ръсел над всички в дъждовна последна тренировка в Азербайджан

Преди неделното състезание във Формула 1

Джордж Ръсел беше най-бърз в последната свободна тренировка за Гран При на Азербайджан във Формула 1, която беше прекъсната от дъжд и червени флагове.

Пилотът на "Мерцедес" записа една обиколка за 1:42.514 минута по тясната улична писта, за да победи Шарл Льоклер с "Ферари" с 0.013 секунди.
Ландо Норис от "Макларън" е трети, следван от съотборника си Оскар Пиастри.

Трикратният световен шампион и защитаващ титлата си Макс Ферстапен с "Ред Бул" остана пети. Нидерландецът все още оглавява класирането при пилотите с 62 точки пред Норис, но той не е печелил в последните шест състезания и не успя да стигне до подиума в четири от тях.

Сесията започна бавно, тъй като пилотите останаха в боксовете поради влажната писта. След 15 минути нямаше зададени времена и се появиха червени флагове, след като Естебан Окон с "Алпин" спря на пистата заради проблем със своя болид.

Тренировката беше подновена, след което отново прекъсната около 10 минути по-късно, след като Оливер Берман от "Хаас" катастрофира на първия завой.

Берман, който ще има постоянно място в отбора през следващата година, заменяйки Кевин Магнусен, в неделя ще се стреми да стане първият пилот, който печели точки за двама различни конструктори в първите си две състезания.

По-рано този сезон той замени Карлос Сайнц във "Ферари" по време на Гран При на Саудитска Арабия, след като испанският пилот беше диагностициран с апендицит. Берман завърши седми в състезанието, печелвайки първите си точки в кариерата във Формула 1.

Квалификацията за място за неделното Гран При на Азербайджан са по-късно днес.

Верстепен след второто място: Това e най-добрият възможен резултат

Пилотът на "Ред Бул" Макс Верстапен определи Гран при на Канада във Формула 1 като "добро състезание" за отбора. В него четирикратният световен шампион завърши на второ място след Джордж Ръсел (Великобритания) с "Мерцедес". 

Безпогрешен Ръсел грабна победата в Монреал! (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес остави Макс Верстапен зад себе си, Кими Антонели също на подиума

Ландо Норис най-бърз в третата тренировка

Оскар Пиастри катастрофира

Формула 1: Ръсел най-бърз във втората свободна тренировка в Канада

Световният шампион Макс Верстапен с "Ред Бул" даде най-добро време в първата сесия

Верстапен най-бърз на първата тренировка в Канада

Алекс Албон даде второ време

Хамилтън: Ще остана още няколко години

Люис Хамилтън настоя, че ще остане във Формула 1 още няколко години

Ръсел: Макс искаше да ме сплаши в Испания

Джордж Ръсел заяви, че Макс Верстапен се е опитал да покаже кой е шефът, когато се сблъскаха в Испания преди две седмици

Ланс Строл получи разрешение за домашното ГП на Канада във Формула 1

26-годишният канадец пропусна Гран При на Испания

Новият календар на Формула 1 се застъпва с Инди 500 и 24-те часа на Льо Ман

Вчера организаторите на Формула 1 и ФИА обявиха календара в световния шампионат за 2026 година