Райконен дисквалифициран в Абу Даби

Райконен дисквалифициран в Абу Даби

Подът на неговия Е21 не е издържал тест за гъвкавост и според правилника в състезанието утре ще стартира последен

Кими Райконен бе дисквалифициран от квалификацията за Гран при на Абу Даби заради неизправност в болида му. Подът на неговия Е21 не е издържал тест за гъвкавост и според правилника в състезанието утре ще стартира последен. 

 
Лотус бяха привикани от стюардите на състезанието на пистата "Яс МАрина" след като представители на ФИА установили, че болидът на Кими не отговаря на изискванията. Лявата страна на пода на болида му е била по-гъвкава от допустимото при теста след квалификацията. Отборът е разследвал случая и според техните данни подът е бил счупен от бордюр, но стюардите не приели това обяснение. 
 
Така Райконен, който финишира пети, бе дисквалифициран и ще се подреди последен на стартовата решетка за състезанието утре. Причината стюардите да не приемат обяснението на Лотус е, че болидът на Ромен Грожан също е имал подобен проблем по време на Гран при на Унгария тази година. Тогава французинът не получи наказание след като се удари в бордюр. Докато един подобен случай може да бъде подминат, стюардите са преценили, че щом отборът е допуснал грешката да се повтори и не е направил необходимите модификации, този път трябва да търпи наказание.
 
Верстапен и Тото Волф с тайна среща в Италия

Макс Верстапен и Тото Волф са провели тайна среща в Италия днес, твърдят слуховете в средите на Формула 1

Хорнър иска Ред Бул да му плати 50 милиона долара

Адвокатите на Кристиан Хорнър вече преговарят с Ред Бул за обезщетението, което той трябва да получи, след като беше освободен от постовете, които заемаше

Кристиан Хорнер се разплакал при раздялата с Ред Бул

Кристиан Хорнер е напусна отбора от Формула 1 Ред Бул със сълзи на очите, докато се е сбогувал с отбора вчера с прощална реч

Босът на Мерцедес позволи на отбора да преговаря с Макс Верстапен

Продължават да се носят слухове, че настоящият шампион във Формула 1 Макс Ферстапен вероятно ще напусне „Ред Бул“ в края на сезона, въпреки че договорът му е до 2028 година, според La Gazzetta dello Sport

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис