Ромен Грожан ще се състезава отново във Формула 1

Ромен Грожан ще се състезава отново във Формула 1

Това се случва почти пет години, след като той катастрофира тежко и оцеля като по чудо в нея

Ромен Грожан ще се завърне в кокпита на болид от Формула 1, като ще участва в тестови ден с бившия си отбор Хаас в Италия в петък.

Това се случва почти пет години, след като Грожан претърпя тежка катастрофа в началото на Гран При на Бахрейн през 2020-а година. 

Той се спаси от пожара, който обхвана колата му, след като тя се удари в бариерата със скорост 220 км/ч и сила на удара 67G.

Грожан получи сериозни изгаряния, а това означаваше, че не може да участва в последните две състезания през 2020-а година и се сбогува с Хаас. На следващата година той продължи кариерата си в IndyCar, където прекара четири сезона.

Грожан винаги е искал да кара отново болид от Формула 1. Мерцедес беше планирал специален еднократен тест за него във Франция през 2021-а година, но ограниченията за пътуване поради COVID-19 доведоха до отлагането му.

Антонели бил скастрен от Тото Волф и баща му след Гран при на Италия

Дебютният сезон на Андреа Кими Антонели във Формула 1 с лекота може да бъде разделен на две части, базирайки се на географския принцип

Верстапен: Загубихме твърде много точки по лек начин

4-кратният световен шампион навярно се е простил с надеждите си за 5-а титла

Перес навъртя доста километри на "Имола"

Титулярът на Кадилак за догодина Серхио Перес записа 903 километра в двудневния тест на „Имола“ с болид на Ферари от 2023 година – SF-23

Формула 1 разполага с най-силната генерация пилоти в историята

Това заяви директорът на Макларън Андреа Стела

Ауди иска да вземе Макс Верстапен

Ауди ще дебютира догодина със свой заводски тим във Формула 1, а в тима, който се изгражда на базата на Заубер, вече се обсъжда възможността да бъде привлечен 4-кратният световен шампион Макс Верстапен

Разбиха офиса на Алпин от Формула 1

Неизвестни лица са нахлули в базата на отбора от Формула 1 - Алпин, съобщава вестник Le Parisien.

Цолов ще кара във Формула 2 още този сезон

Българският пилот Никола Цолов ще направи своя дебют във Формула 2 още този сезон, обявиха официално от екипа на Campos Racing. 18-годишният състезател ще вземе участие в последните два кръга на шампионата – в Катар и Абу Даби.

В Макларън останали впечатлени от новия двигател на Верстапен

Отборът на Ред Бул се възползва от отпадането на Макс Верстапен още в първата фаза на квалификацията за Гран При на Сао Пауло, за да инсталира допълнителна задвижваща система в автомобила на нидерландеца преди състезанието на „Интерлагос“

Норис: Мисля само колко бърз беше Макс

Британецът говори след триумфа си в ГП на Бразилия