Руски милиардер влиза във Формула 1?

Руски милиардер влиза във Формула 1?

Дмитрий Мазепин преговаря за закупуването на Уилямс

Руският милиардер Дмитрий Мазепин се интересува да закупи отбора на Уилямс, твърдят слухове от Италия.
 
Според италианското издание на Моторспорт Мазепин е потърсил контакт преди месец и е продължил преговорите покрай Гран при на Китай.
 
Милиардерът, който днес става на 51 години, е баща на пилота от GP3 Никита Мазепин. На пръв поглед изглеждало, че Дмитрий просто търси пряк път за сина си към Формула 1 – също както при Лорънс Строл и Ланс. Според новите слухове, обаче, Мазепин се интересува от придобиване на Уилямс.
 
Британският тим е в изключително тежка криза, като тази година двата им болида са далече назад и изглеждат непоправимо слаби. Пади Лоу напусна тима, а Клеър Уилямс е под голямо напрежение. Сър Патрик Хед се присъедини към отбора като консултант наскоро, но публична тайна е, че проблемите на легендарния тим са на първо място финансови.

 

Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола

Лекция на Верстапен му донесе триумф на Имола (ВИДЕО)

Световният шампион победи двата пилота на Макларън за трети пореден успех в Емилия-Романя

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“

Хамилтън няма търпение да кара за Ферари пред италианска публика

Люис Хамилтън призна, че е развълнуван да кара първото си състезание за Ферари в Италия, но каза, че концентрацията му остава същата, както за всеки друг уикенд

Очаква ли ни раздяла между Кристиан Хорнър и Ред Бул?

Шефът забърка серия от скандали около отбора