Серхио Перес най-бърз на първата тренировка в Австрия

Серхио Перес най-бърз на първата тренировка в Австрия

Вижте подробности

Пилотът на Рейсинг Пойнт Серхио Перес даде най-добро време на пистата "Ред Бул Ринг" в Австрия преди старта от втория кръг на шампионата във Формула 1.

 
Перес даде най-добро време - 1:04.867 минути като завъртя 31 обиколки на трасето. Пилотът на Ред Бул Макс Ферстапен изостана само с +0.096 секунди, който също обиколи пистата 31 обиколки. Болидите на Мерцедес Валтери Ботас и Люис Хамилтън са 3-ти и 4-ти съответно с изоставане от +0.222 секунди и +0.253 секунди.
 
Шестицата се затвори от Строл и Албън. В топ 10 са още Сайнс, Гасли, Рикиардо и Фетел с Ферари. Другият пилот на Ферари Шарл Льоклер остана 12-ти с изоставане от +0.970 секунди.
 
Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“

Хамилтън няма търпение да кара за Ферари пред италианска публика

Люис Хамилтън призна, че е развълнуван да кара първото си състезание за Ферари в Италия, но каза, че концентрацията му остава същата, както за всеки друг уикенд

Очаква ли ни раздяла между Кристиан Хорнър и Ред Бул?

Шефът забърка серия от скандали около отбора

Пиастри ще гони постижение на Сена на “Имола”

Австралиецът води в шампионата при пилотите

Шумахер: Норис трябва да се научи как да изпреварва

Ландо Норис трябва да се научи как да атакува и да изпреварва Макс Верстапен, ако иска да стане световен шампион

Шеф във Формула 1 напусна

Оливър Оукс подаде оставка като шеф на отбора на Алпин