Шок! Верстапен заговори за отказване от Формула 1

Шок! Верстапен заговори за отказване от Формула 1

Вижте какво каза световния шампион

Макс Верстапен предположи, че може да се откаже от Формула 1 по-рано от очакваното, ако ръководният орган в спорта го спре да се забавлява и да бъде себе си. Трикратният световен шампион от отбора на Ред Бул беше наказан от Международната автомобилна асоциация (ФИА) да свърши "работа от обществен интерес", след като използва неприличен език по време на пресконференция преди Гран При на Сингапур миналия четвъртък.

Наказанието, което той описа като "супер глупаво" в неделя, накара нидерландския пилот да даде само кратки отговори на срещите с медиите на ФИА и да се срещне с репортери на други места. Той направи абсолютно същото, след като завърши втори в състезанието зад съперника си от Макларън Ландо Норис, използвайки възможността да обясни допълнително защо се чувства толкова обиден от наказанието.

"Тези неща определено решават моето бъдеще. Когато не можеш да бъдеш себе си, а трябва да се справяш с подобни глупави неща. Сега съм на такъв етап от кариерата, че не искам да се занимавам с това през цялото време. Наистина е доста уморително. Разбира се, страхотно е да имаш успехи, както и да печелиш състезания, но след като си постигнал всичко това, печелейки шампионати и различни надпревари, тогава искаш просто да си прекараш добре", коментира световният шампион.

Верстапен е говорил по-рано за евентуалното си оттегляне от Формула 1, докато е все още сравнително млад, подчертавайки, че няма да продължи толкова дълго, колкото Люис Хамилтън (39 години) и Фернандо Алонсо (43 години).

"Ако трябва да се справя с всички тези глупави неща, за мен това не е начин да продължа в спорта. Това е сигурно. Формула 1 може и без мен, това изобщо не е проблем. Ще видим какво ще се случи. Когато не можеш да бъдеш себе си и да говориш, се превръщаш в робот. Тези работи не може да се случват", каза още 26-годишният състезател.

Пилот във Формула 1 е получил смъртни заплахи след Гран при на Катар

От Ред Бул бяха принудени да се извинят за коментарите след края на състезанието

Верстапен: Не очаквах да спечеля

Четирикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен се възползва по отличен начин от пропуските на пилотите на „Макларън“.

Верстапен ликува в Катар, интригата остава (ВИДЕО)

Финалът е в Абу Даби следващата седмица

Цолов след дебюта във Ф2: Добре като за първи път

Никола Цолов е доволен от дебютното си състезание във Формула 2, в което успя да спечели седмо място в Гран при на Катар.

Никола Цолов с първи точки във Формула 2 (ВИДЕО)

Никола Цолов спечели седмо място в състезанието за Гран при на Катар в дебютния му уикенд във Формула 2.

Формула 1: Пиастри над всички и в квалификацията в Катар (ВИДЕО)

Перфектният уикенд на австралиеца продължава

Никола Цолов с малшанс в иначе отличен дебют във Формула 2 (ВИДЕО)

Инцидент в последната обиколка извади българина от призовите места

Формула 1: Пиастри спечели спринта преди Гран при на Катар

Австралиецът съкрати преднината на лидера в класирането Ландо Норис

Четирима пилоти тръгват от бокса за спринта в Катар

Общо четирима пилоти ще започнат днешния спринт на пистата „Лусайл“ от пит-лейна, след като техните екипи избраха да направят промени по колите преди старта на късото състезание в Катар