Скандалът продължава: Шефът на Ферари отговори на обвиненията

Скандалът продължава: Шефът на Ферари отговори на обвиненията

Кой е некомпетентен? Кими ли?, избухна Аривабене

Обвиненията от страна на Мерцедес, че Кими Райконен нарочно е потърсил сблъсъка с Люис Хамилтън в неделното Гран При на Великобритания, очаквано бяха приети "на нож" от шефа н Ферари Маурицио Аривабене.

 
 
Инцидентът между големите съперници се случи две състезания след епизода между Себастиан Фетел и Валтери Ботас в Гран При на Франция, когато пилотът на германците отново беше от губещата страна. Случилото се вчера накара техническият директор на Мерцедес Джеймс Алисън, бивш кадър на Ферари, да заяви, че действията на „скудерията” говорят за умисъл, или за некомпетентност.
 
След състезанието победителят в него Фетел нарече подобни твърдения „глупави”, докато реакцията на Аривабене беше далеч по-остра.  „Кой е некомпетентен? Кими ли? Кой е той (Джеймс Алисън – б.р.), че да съди какво правят пилотите в колите?”, избухна италианецът.
 
„Ако наистина е казал нещо такова, трябва да се срамува от себе си! Бих приел подобна критика от Жак Вилньов (анализаторът на „Скай Спортс” – б.р.), защото той е бил пилот. Но от него?”, додаде Аривабене.
Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис