Тим шефът на Макларън с похвали за техническия отдел

Тим шефът на Макларън с похвали за техническия отдел
Източник: БГНЕС

“Ние разполагаме с най-силния технически департамент”, заяви Стела

Тим шефът на Макларън Андреа Стела изрично похвали техническия департамент на световните шампиони във Формула 1 за това, че създаде най-добрия автомобил за сезон 2025.

След това Стела отличи шест души от техническия департамент, които заедно със своите екипи имат най-голям принос за детронирането на Ред Бул и Макс Верстапен – първо при конструкторите през 2024 и след това при пилотите през 2025.

„Техническият департамент на Макларън определено е силен – заяви италианецът. – Ние използваме приноса на Питър Продрому (технически директор по аеродинамиката), Роб Маршал (главен дизайнер), Нийл Хъдли (технически директор по инженерните въпроси), Марк Ингам (директор по дизайна), Джузепе Пеше (директор по аеродинамиката) и Марк Темпъл (технически директор, който отговаря за представянето на колите).

„От тази гледна точка, ние разполагаме с един от най-силните технически департаменти, които съм виждал във Формула 1, а аз съм в спорта от 26 години.“

Стартовете на Формула 1 в Близкия изток ще бъдат отложени?

Стартовете от Формула 1 в държавите от Персийския залив може да бъдат отменени поради конфликта в Близкия изток, съобщава британското издание "Дейли Телеграф"

Хамилтън още не се е отказал от голямата си мечта

Люис Хамилтън заяви, че „все още стои на крака, все още е гладен за успехи, все още е фокусиран върху мечтата“ и обеща, че „няма да има спиране“ преди 20-ия си сезон във Формула 1

ФИА умува за предстоящите състезания от Формула 1 в Близкия изток

Централата ще се фокусира върху „безопасността и благосъстоянието“

Стартът на Формума 1 в Австралия ще се проведе по план

Състезанието за Голямата награда на Австралия във Формула 1 ще се проведе по план през идния уикенд, въпреки проблемите с пътуването, причинени от конфликта в Близкия изток

Формула 1 не се притеснява от конфликтите в Близкия изток

Напрежението в Близкия изток и ударите по Иран, нанесени от Израел и САЩ, имат потенциал да объркат сериозно плановете на ФИА и Формула 1 Мениджмънт (ФОМ)

Критики към новите правила във Формула 1

От Макларън с коментар по темата