Тото Волф и Лорънс Строл купуват Мерцедес?

Тото Волф и Лорънс Строл купуват Мерцедес?

Целта им е да запазят моторите на "сребърните стрели" за Астън Мартин Ф1

 Шефът на шампионския отбор на Мерцедес Тото Волф и милиардерът Лорънс Строл имат сериозно намерение да изкупят акциите на германския тим. Информацията е според авторитетното германско издание Autobild.

В момента Волф притежава 30% от отбора, който ръководи, а Строл е настоящият собственик на Рейсинг Пойнт. Същият отбор от следващата година ще бъде преименуван на Астън Мартин, след като канадецът увеличи акциите си в британския производител на спортни автомобили.

Целта на двамата бизнесмени е да запазят Мерцедес като доставчик на двигатели за новия отбор на Астън Мартин. Заедно с това да се възползват от всички технологии и най-вече от персонала и още през 2021 година да атакуват световната титла във Формула 1. Под ръководството на Волф тимът на Мерцедес спечели всичките шест шампионата във Формула 1 от началото на новата турбо-хибридна ера от 2014 година насам.

В този момента Тото Волф и Лорънс Строл опитват да се възползват по най-добрия начин от желанието на борда на директорите в компанията майка Даймлер и в частност изпълнителния директор Ола Калениус за драстично намаляване на разходите на Мерцедес. Като най-вече се обсъжда това да се случи с участието на германския автомобилен производител в моторните спортове най-вече след разрасналата се по цял свят пандемия от коронавирус.

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания

Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Директорът на отбора на Ред Бул от Формула 1 Кристиан Хорнер заяви, че Макс Верстапен възнамерява да остане в тима и за следващата година, въпреки спекулациите за преминаване в Мерцедес,

Ландо Норис най-бърз във втората свободна тренировка на „Силвърстоун“

Пилотът на Макларън бе над всички преди Гран При на Великобритания във Формула 1

Никола Цолов тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Българинът спечели квалификациите за Гран При на Великобритания